Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości

Okładka książki Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości Carol Kline, Marci Shimoff
Okładka książki Sekret szczęścia. 7 fundamentów życiowej radości
2010-12-11
2010-12-11
Olga Kwiecień-Maniewska
szczęście zdrowie motywacja

Okładka książki Balsam dla duszy miłośnika kotów Marty Becker, Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Carol Kline, Amy D. Shojai
Balsam dla dus... Marty Becker, Jack ...
Okładka książki SEKRET BEZWARUNKOWEJ MIŁOŚCI Carol Kline, Marci Shimoff
SEKRET BEZWARU... Carol Kline, Marci ...

Książka opowiada o prostocie, pokorze i docenianiu życia takim, jakie ono jest. Stan ten jest wynikiem naszego sposobu myślenia, emocji i przekonań. Szukamy go nieustannie na zewnątrz, tymczasem prawdziwe zadowolenie wynika z wartości, jakie pielęgnujemy w swojej duszy. Możemy mieć wszystko i ciągle czuć przejmujące niezadowolenie. Możemy zdobyć wszystkie skarby tego świata i wciąż nie zaznać wewnętrznego ukojenia. Wydaje się więc, że powinniśmy szukać gdzieś indziej. Wszyscy, wszędzie chcą być szczęśliwi i zrobią wiele, by to szczęście odnaleźć. Książka ta z pewnością będzie kolejnym, dobrym krokiem w tym kierunku.

Dawno nie czytałam tak dobej książki, obowiązkowa pozycja dla zainteresowanych rozwojem osobistym i szczęściem w każdym aspekcie. Polecam!

Jeśli wierzysz w potęgę przyciągania to "Sekret szczęścia" również Ci się spodoba. Fundamenty życiowej radości są w każdym z nas. Często albo ich nie znamy albo o nich zapomnieliśmy. Czy umiesz być szczęśliwym bez powodu? Nie jest to łatwe, zwłaszcza w momentach trudności, chorobach i życiowych porażkach. Ale czy nie warto próbować? W końcu każdy dzień może przynieść coś dobrego, ale nie zawsze będzie kolorowym. To odcienie czerni uczą nas doceniania świata i patrzenia na niego przez różowe okulary. Dostrzegania cudów. @infinifable #slowlife jest tutaj zaakcentowane bardzo mocno i nie wiem czy czytałaś tę książkę, ale jest w naszych klimatach 👌 to kolejna książka z serii, która wymaga refleksji i przemyślenia działania swojej głowy. Pamiętaj! Nie wierz we wszystko o czym myślisz. Bardzo dużo treści, ale nie ma co się spieszyć. Zamiast czytać od deski do deski to od razu trzeba wdrażać w życie. A to chyba jest największym wyzwaniem... A Ty masz swoją ulubioną książkę dotyczącą rozwoju osobistego? Możesz mi coś polecić?

#sekretszczęścia #sekretszczescia #marcishimoff #thesecret #happyfornoreason @wydawnictwo_onepress #wydawnictwoonepress #szczęście #rozwójosobisty #rozwójduchowy #bestsellernewyorktimes #jesień #autumn #pumpkins #dynie #jesiennyklimat

Jeśli jesteś pozytywnie nastawiony do życia, dowiesz się, jak zintensyfikować to uczucie. Jeżeli natomiast czujesz się nieszczęśliwy, dzięki tej książce nauczysz się pozbywać złych emocji, a także znajdować w życiu prawdziwą radość i sens. Opierając się na najnowszych odkryciach specjalistów z dziedziny psychologii pozytywnej i neurofizjologii, autorka proponuje prosty i skuteczny program. Jego wdrożenie podniesie Twój poziom endorfin - tych wspaniałych hormonów szczęścia. Poszybuje on w górę jak rakieta. Zbyt "amrykańska" jak dla mnie

Tytułowym sekretem szczęścia jest skończenie tej pseudonaukowej książeczki (wysyłanie jakiejś emocji w kierunku zbiornika z wodą zmienia kształt kryształów wody w zależności od tego czy była to złość i nienawiść czy miłość i wdzięczność xD xD )i odsprzedanie jej w dobrej cenie. Wielkimi literami na okładce powinno być ostrzeżenie, że jest to tylko dla kobiet. Plusik za marketing.

Jak autorka pisze na wstępie książki, ta książka wyrosła z głębokiej tęsknoty autorki za szczęściem. Rozglądając się dookoła autorka zauważyła, że najszczęśliwsi ludzie, jakich znała, nie byli tymi, którzy odnieśli sukces albo byli sławni. niektórzy byli samotni, inni nie, niektórzy mieli dużo pieniędzy a inni byli bez grosza przy duszy - Znacie to prawda? Ale dlaczego niektórzy którzy nie mają powodu być szczęśliwi według ogólnego wyobrażenia a byli najszczęśliwsi pod słońcem.
Autorka zabiera nas w niezwykle interesującą podróż w poszukiwaniu szczęśliwych ludzi ale takich bez powodu szczęśliwych bo takie szczęście jest najprawdziwsze.
Okazało się że można nad szczęściem pracować, wyrabiać w sobie nawyki (np. wrzucanie 2 dolarów do wiaderka za każde narzekanie na coś ;) wdrażam chyba u siebie i w mojej rodzinie). Dzisiaj z całych sił powstrzymuję się od narzekania na pogodę (leje jak z cebra - i próbuję znaleźć pozytywy takiej pogody a naprawdę pozytywy też się znajdą ;).
Czas zacząć nad sobą pracować i wyrabiać sobie nawyki dzięki którym będziemy szczęśliwi! Trudna praca ale napewno się opłaci.
Polecam lekturę!

Jedna z najlepszych pozycji na temat prawa przyciągania. Książka uczy jak układać swoje życie gdy wszystko wali się w nim. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego rozwojowicza. Idealna na prezent dla ludzi, którzy nie interesują się rozwojem osobistym albo chcą zacząć świadomie się rozwijać.

Jedna z najlepszych książek psychologicznych, jakie przeczytałam. Swojego czasu przeszukałam zg i księgarnie internetowe, a nigdzie nie była dostępna. Aż znalazłam ją w Empiku we Wrocławiu;)
Zdecydowanie warta polecenia i przeczytania!!;)

Zdecydowanie warta polecenia i przeczytania!!;)

Najlepsza książka o szczęściu, którą czytałam. To, co dzięki niej osiągnęłam pozostanie moją tajemnicą :) Gorąco polecam!

Zupełnie bezsensowna książka, pozbawiona treści, jakielkolwiek logoti, spójności. Nie zawiera nic, ale to nic pożytecznego.

• Poradniki
  • Psychologia