Dzieje Krakowa. Kraków do schyłku wieków średnich.

Jerzy Wyrozumski Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie historia
8308020577
Wydawnictwo Literackie
Kraków historia
historia
8308020577
Kraków historia

Bardzo dobre opracowanie dziejów Krakowa średniowiecznego. Wyrozumski skupia się tu zwłaszcza na zagadnieniach gospodarczych i społecznych znacznie mniej miejsca poświęcając problematyce politycznej dobrze przecież opracowanej w publikacjach na temat dziejów Polski. Jest to zresztą zgodne z zainteresowaniami badawczymi Autora, który właśnie zagadnieniom gospodarczym...

• Historia
  • Kraków