Czy mogę pogłaskać psa?

Okładka książki Czy mogę pogłaskać psa? Magdalena Piotrowska, Elżbieta Zubrzycka
Okładka książki Czy mogę pogłaskać psa?
Magdalena PiotrowskaElżbieta Zubrzycka Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) literatura dziecięca
24 str. 24 min.
literatura dziecięca
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2005-01-01
2005-01-01
24 min.
bezpieczne dziecko psy zaufanie

Nie wolno ufać zwierzetom, dopóki się ich nie pozna. Trudno wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie można podejść do miło wyglądającego pieska. Nie chcemy, żeby dziecko się bało. Wszyscy rodzice muszą wyjaśniać swoim pociechom, jak zachowywać się w obecności piesków, nawet tych najsympatyczniejszych. Ta książka ma uświadomić dzieci, że na zaufanie zwierzątka trzeba zasłużyć.

Coraz wyższa temperatura sprzyja coraz dłuższym spacerom. A podczas nich jest coraz więcej okazji do spotkania osób, spacerujących w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. Na szczęście moja córeczka, pomimo wielkiej sympatii do tych zwierzaków, nie podbiega do nich spontanicznie, by je głaskać czy bawić się z nimi.
W rozmowach na temat zachowania się wobec obcego zwierzątka bardzo przydatna okazała się książeczka "Czy mogę pogłaskać psa?" @gwpdladzieci
Pomaga dziecku zrozumieć, że pies, ale też każde inne zwierzę, dźwiga bagaż własnych doświadczeń związanych z obcowaniem z ludźmi, co wpływa na jego reakcje wobec nich. W krótkich, zrozumiałych dla dzieci zdaniach, oprawionych w piękne i wymowne ilustracje, dziecko krok po kroku przeprowadzane jest przez proces postępowania z obcym pieskiem, by dla obojga to spotkanie było przyjemne i bezpieczne.
Uważam, że ta publikacja jest #musthave domowej biblioteczki.

W rozmowach na temat zachowania się wobec obcego...

Bardzo fajną kolorowa książeczka pełna ilustracji z wyraźnym przesłaniem. Prosty krótki ale wiele mówiący tekst. Świetna rzecz ucząca dzieci empatii i zrozumienia, że zwierzęta mogą też nie czuć się dobrze i trzeba to uszanować oraz jak podchodzić do obcych zwierzaków

Polecam

Polecam

Świetna! Wychowawcza nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców-psiarzy, którzy najczęściej zachęcają dziecko do głaskania każdego psa. Może trochę ładniejsze obrazki mogły by być, ale dzieciom się podoba.

Pierwsze moje dziecko bało się psów, drugie wręcz przeciwnie - z ufnością biegło do każdego zwierzęcia, nie mając wiedzy, jak jest ono nastawione do dzieci. Książka w sposób bardzo prosty i czytelny uświadamia dzieciom, rodzicom i właścicielom zwierząt, że one także mają swoje doświadczenia, gorsze i lepsze dni, preferencje i intencje. Nie każdy pies chce być głaskany. Dla dobra naszych dzieci lepiej, aby o tym wiedziały.

Możemy czytać bez końca :)

Możemy czytać bez końca :)

Pouczająca, ładnie wydana, uczy szacunku do zwierząt, zrozumienia, wytyczaniu granic. Świetna lektura!

Jest to krótka, pouczająca książeczka z serii "Bezpieczne dziecko. Poznaj zanim zaufasz", która pomoże dzieciom nauczyć się zachowania wobec obcych psów.

Dzięki niej dziecko zrozumie, że pieski mogą być dobre i złe, lubiące głaskanie i pieszczoty oraz takie co tego nie lubią, bojące się ludzi oraz uwielbiające ich.

Książka ta w bardzo łatwy i przystępny dla dziecka sposób nauczy go tego, że do żadnego nieznajomego psa, bez wyjątku nie można podejść i zacząć go głaskać. Wiadomo, że psiaki bywają różne i nie można od razu stwierdzić czy akurat ten nie ma zamiaru nas ugryźć...
Dlatego zawsze trzeba zapytać się właściciela czy piesek lubi dzieci? Czy mogę go pogłaskać? On najlepiej wie jak zachowa się w takiej sytuacji jego psina :)

Książeczka ta jest idealna dla mojego synka :) Bardzo niedawno przeprowadzaliśmy poważną rozmowę na temat głaskania psów i całe szczęście pomogła, Nikuś za każdym razem pyta się Pani/Pana czy może pogłaskać pieska :) Psy uwielbia i nie przejdzie obojętnie obok żadnego :)

Mimo, że teksty jest mało, to jednak jest go wystarczająco, aby przekazać dzieciom i rodzicom jak postępować z psami...

Ilustracje są ładne, fajnie ilustrują to o czym czytamy :) Jak się zachować, co można, czego nie można, jakie są pieski... Na dodatek obrazki są bardzo kolorowe, Nikodem lubi je oglądać :)

Książka ta w bardzo łatwy i przystępny dla dziecka sposób...

• Dla dzieci
  • Mój
  • Z dzieciństwa
  • Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • 2006
  • Terapia dzieci
  • Cztery 🐾 dla 👧👦

Dodaj cytat z książki Czy mogę pogłaskać psa?