Czy mogę pogłaskać psa?

Magdalena PiotrowskaElżbieta Zubrzycka Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne literatura dziecięca
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
bezpieczne dziecko psy zaufanie
literatura dziecięca
bezpieczne dziecko psy zaufanie

Bardzo fajną kolorowa książeczka pełna ilustracji z wyraźnym przesłaniem. Prosty krótki ale wiele mówiący tekst. Świetna rzecz ucząca dzieci empatii i zrozumienia, że zwierzęta mogą też nie czuć się dobrze i trzeba to uszanować oraz jak podchodzić do obcych zwierzaków

Polecam

Pouczająca. Przede wszystkim o tym, że zwierzęta należy szanować, porusza problem maltretowanych zwierząt i przestrzega przed zabawą z nieznanym zwierzakiem, który może zrobić dziecku krzywdę.

Świetna! Wychowawcza nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców-psiarzy, którzy najczęściej zachęcają dziecko do głaskania każdego psa. Może trochę ładniejsze obrazki mogły by być, ale dzieciom się podoba.

Pierwsze moje dziecko bało się psów, drugie wręcz przeciwnie - z ufnością biegło do każdego zwierzęcia, nie mając wiedzy, jak jest ono nastawione do dzieci. Książka w sposób bardzo prosty i czytelny uświadamia dzieciom, rodzicom i właścicielom zwierząt, że one także mają swoje doświadczenia, gorsze i lepsze dni, preferencje i intencje. Nie każdy pies chce być głaskany. Dla...

Możemy czytać bez końca :)

Pouczająca, ładnie wydana, uczy szacunku do zwierząt, zrozumienia, wytyczaniu granic. Świetna lektura!

Jest to krótka, pouczająca książeczka z serii "Bezpieczne dziecko. Poznaj zanim zaufasz", która pomoże dzieciom nauczyć się zachowania wobec obcych psów.

Dzięki niej dziecko zrozumie, że pieski mogą być dobre i złe, lubiące głaskanie i pieszczoty oraz takie co tego nie lubią, bojące się ludzi oraz uwielbiające ich.

Książka ta w bardzo łatwy i przystępny dla dziecka sposób...

• Dla dzieci
  • Z dzieciństwa
  • Terapia dzieci
  • Rok 2020
  • Chcę w prezencie
  • Dzieciowe
  • Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Dodaj cytat z książki Czy mogę pogłaskać psa?