Mandala życia. Astrologia - mity i rzeczywistość. 2

Rafał T. PrinkeLeszek Weres Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch ezoteryka, senniki, horoskopy
RSW Prasa-Książka-Ruch
RSW Prasa-Książka-Ruch
ezoteryka, senniki, horoskopy
1982-01-01

Okładka książki Hermaion nr 4 Tadeusz Cegielski, Anna Kargol, Tomasz Krok, Adam Podlewski, Rafał T. Prinke, Piotr Witt, Zbigniew Łagosz
Ocena 6,8
Hermaion nr 4 Tadeusz Cegielski, ...
Okładka książki Hermaion.Mity i mistyfikacje zachodniej tradycji ezoterycznej Kazimierz Banek, Tadeusz Cegielski, Krzysztof Grudnik, Jerzy Kolarzowski, Piotr Piotrowski, Mirosław Piróg, Rafał T. Prinke, Jerzy Prokopiuk, Jacek Sieradzan, Zbigniew Łagosz
Ocena 8,2
Hermaion.Mity ... Kazimierz Banek, Ta...
Okładka książki Królewska krew. Polscy potomkowie Piastów i innych dynastii panujących Rafał T. Prinke, Andrzej Sikorski
Ocena 0,0
Królewska krew... Rafał T. Prinke, An...

Niezły wstęp do astrologii, jak na ówczesne lata, ciekawa pozycja. Książka napisana językiem naukowym, zatem nie dla wszystkich.

Ciekawy podręcznik do astrologii. Pamiętam go z czasów mojej młodzieńczej fascynacji astrologią. Jest tam też polemika autorów z zarzutami wobec astrologii, że nie jest ona nauką lecz należy do okultyzmu. Dostało się nawet Newtonowi.

2 część książki - przewodnika po Astrologii. Polecam

Książki te, mające już równe 35 lat, napisane są językiem profesjonalnym, naukowym. Są to w gruncie rzeczy opracowania naukowe, w dodatku w duchu astrologii humanistycznej, czyli najbliższej mojemu sercu. Przez całe tomy przebija twierdzenie humanistyczne, iż to, co w gwiazdach jest zapisane, to jedynie zbiór energii, potencjałów i możliwości, aniżeli zdeterminowane z góry...

• Astrologia
  • *Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • Osobliwości/Okultyzm/Ezoteryka
  • W zawieszeniu