Mandala życia. Astrologia - mity i rzeczywistość. 1

Rafał T. PrinkeLeszek Weres Wydawnictwo: RSW Prasa-Książka-Ruch ezoteryka, senniki, horoskopy
RSW Prasa-Książka-Ruch
RSW Prasa-Książka-Ruch
ezoteryka, senniki, horoskopy
1982-01-01

Okładka książki Hermaion nr 4 Tadeusz Cegielski, Anna Kargol, Tomasz Krok, Adam Podlewski, Rafał T. Prinke, Piotr Witt, Zbigniew Łagosz
Ocena 6,8
Hermaion nr 4 Tadeusz Cegielski, ...
Okładka książki Hermaion.Mity i mistyfikacje zachodniej tradycji ezoterycznej Kazimierz Banek, Tadeusz Cegielski, Krzysztof Grudnik, Jerzy Kolarzowski, Piotr Piotrowski, Mirosław Piróg, Rafał T. Prinke, Jerzy Prokopiuk, Jacek Sieradzan, Zbigniew Łagosz
Ocena 8,2
Hermaion.Mity ... Kazimierz Banek, Ta...
Okładka książki Królewska krew. Polscy potomkowie Piastów i innych dynastii panujących Rafał T. Prinke, Andrzej Sikorski
Ocena 0,0
Królewska krew... Rafał T. Prinke, An...

Niezły wstęp do astrologii, jak na ówczesne lata, ciekawa pozycja.

Doskonała książka o Astrologii, wstęp do jej zagadnień.
Czyta się doskonale.

Książki te, mające już równe 35 lat, napisane są językiem profesjonalnym, naukowym. Są to w gruncie rzeczy opracowania naukowe, w dodatku w duchu astrologii humanistycznej, czyli najbliższej mojemu sercu. Przez całe tomy przebija twierdzenie humanistyczne, iż to, co w gwiazdach jest zapisane, to jedynie zbiór energii, potencjałów i możliwości, aniżeli zdeterminowane z góry...

Dość trudny język, dla osoby nie znającej tematyki, tudzież chcącej konkretnej wiedzy, nie będzie to odpowiednia pozycja. Nie mniej polecana, zdaje się jest to pierwsze polskie wydanie rozprawiające o astrologi

To jest książka o astrologii, czyli w sumie nie podręcznik. Podstawy też, ale głównie to takie omówienie zagadnienia, zwłaszcza dla sceptyków. Ale bardzo dobrze omówiony temat, na pewno warto było przeczytać, choć początkowo było mi ciężko, bo trudny język.

• Astrologia
  • Ezoteryka
  • Domowa biblioteka
  • Osobliwości/Okultyzm/Ezoteryka
  • *Okultyzm, magia, ezoteryka itp.
  • B4) -- Stracone/Oddane/Sprzedane