Cztery palce

83-207-0975-X
Ryszard Turczyn
sędzia di kryminał nowela

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Nowela „Cztery palce”, zachowując reguły klasycznej opowieści detektywistycznej, wprowadza nas w świat dawnych Chin, ukazuje tak różną od europejskiej obyczajowość i sposób myślenia.

To opowiadanie zatytułowane: "Sędzia Di i małpa" znaleźć można w zbiorze pod tym samym tytułem.

Uwielbiam serię o sędzim Di tego autora, z której przeczytałam już wszystkie tomy. Ta mikro książeczka była była jedyną tego autora, z którą się wcześniej nie zetknęłam, postanowiłam nadrobić zaległości i dość szybko zorientowałam się, że to opowiadania pod innym tytułem,...

Dyskusje

• Typ A: Literatura piękna
  • 000 lata wydania książki 1985-1989
  • Paczka baz. 1
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Cztery palce