Wychwyt Grahama

Lampa i Iskra Boża
poezja Podsiadło brulion
poezja
poezja Podsiadło brulion

Wzruszenie silne, potężne, obezwładniające. Panie Podsiadło, niech Pan trwa wiecznie.

Podsiadło po raz drugi. Poszedłem wbrew chronologii i cofnąłem się w czasie o kilkanaście lat. Urzekły mnie te z pozoru zwyczajne chwile, które poeta opisał w wierszach. Pięknie zostały utrwalone, tyle w nich intymności.
No i coś z mojego podwórka. Podoba mi się geografia Podsiadły, sceny z jego podróży, również to, że nie pomija w nich mojego ukochanego Beskidu Niskiego -...

Niesamowita poezja. Pełna sentymentu, erotyzmu, niezwykłej urody w warstwie języka, dekonstruująca rzeczywistość, przetwarzająca ją w pełen wrażliwości i uważności sposób, zdolna ze, zdawać by się mogło, banału i codzienności wydobyć coś więcej. Podsiadło budzi żywe radość i nostalgię, tęsknotę za miejscami, w których się nie było i chwilami, których się nie przeżyło,...

Dla mnie rzecz genialna. Tak samo 16 lat temu jak i teraz mam dreszcze gdy czytam tę książkę. Trafia do mnie w punkt.

2042

Moje pierwsze spotkanie z Podsiadło/em. Szału ni ma, miły akcent: wiersz dla M.Ś.

• Poezja
  • W domowej bibliotece