Słoń Trąbalski

Okładka książki Słoń Trąbalski
Julian Tuwim Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Muzeum Książki Dziecięcej poleca poezja
40 str. 40 min.
40 min.
poezja dziecięca wiersze wierszyki

Okładka książki Wiersze dla dzieci Olga Siemaszko, Julian Tuwim
Ocena 9,0
Wiersze dla dz... Olga Siemaszko, Jul...
Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Ocena 8,0
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...
Okładka książki Zabawianki Agnieszka Frączek, Danuta Gellnerowa, Maria Konopnicka, Joanna Papuzińska, Marcin Przewoźniak, Małgorzata Strzałkowska, Julian Tuwim
Ocena 9,7
Zabawianki Agnieszka Frączek,&...

Okładka książki Lokomotywa Jan Lenica, Julian Tuwim
Ocena 7,1
Lokomotywa Jan Lenica, Julian ...
Okładka książki Tańcowała igła z nitką Jan Brzechwa, Stanisław Zamecznik
Ocena 6,6
Tańcowała igła... Jan Brzechwa, Stani...

Dwa ulubione wierszyki córki to "Słoń Trąbalski" - rozpoczynający i "W aeroplanie" zamykający to wydanie.
Jeszcze trochę i oba będziemy znały na pamięć.
Po drodze znajdziemy wiele innych wierszy jak na przykład "Kotek", czyli coś dla fanów kotów ;).

Jeszcze trochę i oba będziemy znały na pamięć.

Na półkach: , , , ,

Ta książeczka z wierszykami z mojego dzieciństwa jest super. Śmieszna i niesamowita. Tekst z wiersza o słoniu Trąbalskim typu "Kachna - Grubachna - Wielgachna" to majstersztyk, a wiersz "W aeroplanie" o babci i kurce latającej samolotem to arcydzieło. Dzisiaj czytam ją swoim dzieciom z tej samej książki chociaż jej stan techniczny jest opłakany, ale tekst ten sam.

Pierwsza książka którą przeczytałem samodzielnie mając 3,5 roku. To na niej nauczyłem się w ogóle czytać. Oprócz niebywałego sentymentu do niej, to przede wszystkim zbiór genialnych poezji dla dzieci pióra jednego z najwybitniejszych Poetów wszech czasów. No i te ilustracje...! Łza się kręci w oku!

Fajnie się czytało, uczyło na pamięć, a ilustracje rozwijały wyobraźnię.
Polecam czytać dzieciakom i teraz :)

Fajnie się czytało, uczyło na pamięć, a ilustracje rozwijały wyobraźnię.
Polecam czytać dzieciakom i teraz :)

Tuwim miał niesamowite pomysły. Dzisiaj nazywaliby go najbardziej kontrowersyjnym twórcą dla dzieci. Teksty wyśmienite do czytania na głos, żeby poprawić sobie dykcję. Ten Tomasz Trąbalski rozczula mnie od zawsze.

Wnuki, dzieci, dorośli - w tej książeczce zebrano wspaniałe wiersze, które każdy powinien znać. To klasyka, taki elementarz. Polecam.

Książka bardzo mi się podobała. Polecam. Książka była śmieszna. Najbardziej mi się podobał wierszyk o słoniu Trąbalskim.

Na półkach: , , , , , ,

Wierszowane bajki Tuwima to arcydzieło! Moja ocena przekracza najwyższą proponowaną tutaj.

1974

Wspaniała poezja. Warta poznania przekazania dalej dzieciom oraz wnukom. Piękne ilustracje.

Brak rymów w tej bajce przeszkadzał mi, zwłaszcza że nie byłoby to aż takie trudne. Za to teksty o dzieciach i końcówka zawsze bawi.

Dodaj cytat z książki Słoń Trąbalski