Walczący Ruben Wolfe

Okładka książki Walczący Ruben Wolfe Markus Zusak
Okładka książki Walczący Ruben Wolfe
Markus Zusak Wydawnictwo: Amber Cykl: Wolfe Brothers (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wolfe Brothers (tom 2)
Fighting Ruben Wolfe
Amber
2003-01-01
2003-01-01
832411274X
Alicja Marcinkowska
Markus Zusak literatura młodzieżowa literatura współczesna

Dość mroczna i offowa historia dwóch nastolatków, braci, wychowujących się w rodzinie z problemami finansowymi. Chłopcy znajdują sobie nietypowy sposób na zarabianie - biorą udział w nielegalnych walkach bokserskich organizowanych przez dzieciaki z okolicy. Chropowaty styl powieści i jej smutny nastrój robi wrażenie. Brakuje jednak odpowiedniego zakończenia. Czegoś, do czego ta historia zdąża.

To opowieść która dodaje sił aby walczyć z życiem i nigdy się nie poddawać. Która mówi, że nie zawsze zwycięzca jest wygranym, a każda porażka, przegraną. Niezwykła.

Ciekawa.

Ciekawa.

Świetna, mądra warto przeczytać.

Świetna, mądra warto przeczytać.

Ciekawa, mądra książka. Czyta się ją nieraz w sennym, ale wcale nie nużącym tempie. Jedna z moich ulubionych książek w dziale "młodzieżowe" i nie raz do niej wracam.

Wg mnie świetna książka młodzieżowa. Bardziej dorosła niż poprzednia część. Zawiera więcej emocji.

• Wypożyczone z biblioteki
  • Literatura australijska