Figliki

Państwowy Instytut Wydawniczy
1974-01-01
1974-01-01
fraszka literatura staropolska

Okładka książki Antologia poezji polskiej. Jan Kochanowski, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Julian Ursyn Niemcewicz, Cyprian Kamil Norwid, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Mikołaj Rej, Juliusz Słowacki, Wisława Szymborska, Julian Tuwim
Ocena 8,3
Antologia poez... Jan Kochanowski, Ig...
Okładka książki Chwasty Polskie Tadeusz Boy-Żeleński, Aleksander Fredro, Jan Kochanowski, Hieronim Morsztyn, Jan Andrzej Morsztyn, Daniel Naborowski, Daniel Olbrychski, Wacław Potocki, Mikołaj Rej, Julian Tuwim
Ocena 7,4
Chwasty Polskie Tadeusz Boy-Żeleńsk...

Jak Kochanowskiego nazwałabym żartobliwie (ze względu na Fraszki) poetą od penisów, tak Rej dzięki Figlikom byłby poetą od kupy.
Poważniej mówiąc, czytając Figliki można się zdziwić jak ludzka mentalność dotycząca wiary w ogóle się nie zmieniła. Idealnie przedstawia wszystkie śmieszne sytuacje w kościele, grzeszki księży, a także proste chłopskie myślenie. Każdemu kto lubi powtarzać to, co mówią w kościele serdecznie polecam do przeczytania "Księdza, co go wróbl osrał".

Dodaj cytat z książki Figliki