Tatry polskie. Przewodnik

Józef Nyka
turystyka, mapy, atlasy 284 str.
83217-2462-0

Sport i Turystyka
turystyka, mapy, atlasy
Tatry szlaki zwiedzanie przewodnik

Kup książkę

Najlepszy przewodnik po moich ukochanych Tatrach. Ogromna skarbnica informacji o szlakach od nizin aż po Rysy, wraz z notą historyczną. Wraz z dokładną mapą przewodnik ten jest stałym elementem wyposażenia mojego plecaka.

Świetny przewodnik.

Plus za ogromną ilość informacji. Niestety poza tym, ten przewodnik czyta się jak książkę telefoniczną. W dodatku obrastającą w kolejne informacje w miarę aktualizowanych wydań w sposób, który burzy pierwotną spójność/czytelność układu tekstu. Nie nadaje się za bardzo dla kogoś, kto startuje do swojego pierwszego spotkania z Tatrami, chociaż stali bywalcy z pewnością spojrzą na...

Nie ma lepszego przewodnika po Tatrach niż przewodnik Nyki. Opisy są przystępne nawet dla kompletnych tatrzańskich laików, a i dużo ciekawostek między wierszami można wyczytać. Absolutny klasyk.

Bez tego przewodnika Józefa Nyki nie wychodzę w Tatry. Długo szukałam takiego, który zaspokoi moje oczekiwania - i znalazłam. Przejrzyste, konkretne opisy tras, podane trudności, walory widokowe, zabarwione różnymi ciekawostkami. Z tym przewodnikiem odkrywam Tatry na nowo.
O jego wartości świadczy też fakt, że cały czas, wraz z rozwojem gór i szlaków, jest aktualizowany.

Książka kultowa wśród tatromianiaków, ja jednak nigdy się do niej nie przekonałem. Jest dla mnie jakaś taka mało przystępna, niewygodna (a to w końcu przewodnik) i mało obrazowa (przewodnik!). Kiedy wyjeżdzam w Tatry biorę ja ze sobą na wszelki wypadek ale z reguły z niej w ogóle nie korzystam.

Niezgoda na powrót z wakacji jak zauważyłam objawia się u mnie uporczywym czytaniem przewodników tuż po. W Tatry warto przecież wybrać się choć na jeden dzień, na jeden szlak, nocnym pociągiem.

Lubię przewodniki, które są niewzruszone jak góry - ten napisany kilkadziesiąt lat temu trzyma się mocno. (Aktualizowany)

Dyskusje

Dodaj cytat z książki Tatry polskie. Przewodnik