Lewomyślnie

Okładka książki Lewomyślnie Roman Kurkiewicz Patronat LC
Okładka książki Lewomyślnie
Roman Kurkiewicz Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Seria Publicystyczna publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
978-83-62467-31-0
publicystyka Kurkiewicz

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

O naprawie Rzeczypospolitej raz jeszcze...

Link do recenzji

Teksty ciekawe światopoglądowo - niezbyt wielu u nas lewicowców z krwi i kości - choć już nieco zwietrzałe - dotyczą bieżących wydarzeń z lat 2008-2011. Radzę czytać w małych dawkach, bo styl autora jest dość ciężki i może być nużący przy większej partii. Kilka prawdziwych felietonowych perełek.

„Lewomyślnie” to drugi z kolei, po „Klapsach polskich”, zbiór felietonów Romana Kurkiewicza, ukazujących się pierwotnie na łamach „Przekroju”, tym razem w latach 2009-2011. Kto czytał i polubił pierwszą chronologicznie publikację, i tym razem powinien być zadowolony. Dziennikarz ciągle jest w dobrej pisarskiej formie, biegle używając ostrza swojego ironicznego dowcipu w...

Interesujący zestaw felietonów, których autor ma wypracowana poglądy nie boi się pisać "po swojemu". Każdy tekst prezentuje wysoką niezależność myślenia, która stała się towarem deficytowym w naszych czasach. Najważniejszy jest dla Autora Człowiek, po prostu Człowiek, a nie Ojczyzna, Naród, Bóg i inne wielkie symbole współczesnej Polski.

• Na celowniku
  • Posiadam - Literatura