W tytule tej książki są są dwa błędy : katalog zagadek, problemów i paradoksów filozoficznych

Okładka książki W tytule tej książki są są dwa błędy : katalog zagadek, problemów i paradoksów filozoficznych Robert M. Martin
Okładka książki W tytule tej książki są są dwa błędy : katalog zagadek, problemów i paradoksów filozoficznych
Robert M. Martin Wydawnictwo: Aletheia filozofia, etyka
475 str. 7 godz. 55 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Tytuł oryginału:
There are two errors in the the title of this book
Wydawnictwo:
Aletheia
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
475
Czas czytania
7 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-61182-61-0
Tłumacz:
Barbara Stanosz
Tagi:
filozofia paradoksy semantyka argumentacja logika
Średnia ocen

6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
815
135

Na półkach:

Bardzo podstawowa i popularyzatorska książka z logiki, która ma się za królową wszystkiego, jak ktoś chce zobaczyć mniej więcej jak to wygląda i jakie jest podejście logików do różnych rzeczy to w miarę polecam. Sęk w tym, że będzie tam dużo libkowej i oświeceniowej ideologii, która chyba bardziej niż nieracjonalności nie uznaje tego, co jej jakkolwiek się sprzeciwia. Dla mnie książka z logiki, która nie krytykuje kapitalizmu (czyli najbardziej nielogicznego i rozrzutnego systemu) nadaje się do pieca.

Bardzo podstawowa i popularyzatorska książka z logiki, która ma się za królową wszystkiego, jak ktoś chce zobaczyć mniej więcej jak to wygląda i jakie jest podejście logików do różnych rzeczy to w miarę polecam. Sęk w tym, że będzie tam dużo libkowej i oświeceniowej ideologii, która chyba bardziej niż nieracjonalności nie uznaje tego, co jej jakkolwiek się sprzeciwia. Dla...

więcej Pokaż mimo to

avatar
95
45

Na półkach: ,

Kurczę... Dawno tak nie męczyłem żadnej książki. Kilka miesięcy, to stanowczo za dużo. Tytuł był bardzo zachęcający i zapowiadał zanurzenie się w świat filozofii i jej niezaprzeczalnego uroku. Otrzymałem jednak coś na wzór książki popularnonaukowej, która traktatem o filozofii próbuje być. Źle zaakcentowane tematy, zaburzenie flow itp. Oczywiście znalazłem kilka perełek, jednak one okazały się wyjątkiem potwierdzającym regułę. Może po prostu miałem zbyt duże oczekiwania?

Kurczę... Dawno tak nie męczyłem żadnej książki. Kilka miesięcy, to stanowczo za dużo. Tytuł był bardzo zachęcający i zapowiadał zanurzenie się w świat filozofii i jej niezaprzeczalnego uroku. Otrzymałem jednak coś na wzór książki popularnonaukowej, która traktatem o filozofii próbuje być. Źle zaakcentowane tematy, zaburzenie flow itp. Oczywiście znalazłem kilka perełek,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
451
293

Na półkach: , , ,

Książkę dobrze się czyta, jest przystępna, napisana ze swadą. Zagadnienia filozoficzne podzielone są na małe rozdzialiki, które można czytać osobno. Posiada jednak też kilka poważnych wad: jest napisana z perspektywy czysto ateistycznej stąd zagadnienia istnienia Boga, jak również szereg problemów etycznych zostało podanych tendencyjnie, bez uwzględnienia dorobku myśli filozofii chrześcijańskiej. Niekiedy argumenty teistów są przedstawiane w sposób wykoślawiony i prześmiewczy. Podobnie zagadnienia etyczne potraktowano bez należnej im głębi. Widać, że ani nie jest to obszar, na którym autor się zna, ani go docenia. Ostrzeżony czytelnik z pewnością może czerpać dużą przyjemność z lektury.

Książkę dobrze się czyta, jest przystępna, napisana ze swadą. Zagadnienia filozoficzne podzielone są na małe rozdzialiki, które można czytać osobno. Posiada jednak też kilka poważnych wad: jest napisana z perspektywy czysto ateistycznej stąd zagadnienia istnienia Boga, jak również szereg problemów etycznych zostało podanych tendencyjnie, bez uwzględnienia dorobku myśli...

więcej Pokaż mimo to

avatar
206
156

Na półkach:

Sens - to coś, czego wszyscy szukamy, czyż nie? Jaki jest sens życia? Na to pytanie książka Martina nie odpowie, podobnie jak na wiele innych. A jednak warto ją przeczytać.

Sens - to coś, czego wszyscy szukamy, czyż nie? Jaki jest sens życia? Na to pytanie książka Martina nie odpowie, podobnie jak na wiele innych. A jednak warto ją przeczytać.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    73
  • Przeczytane
    20
  • Posiadam
    7
  • Filozofia
    5
  • Teraz czytam
    4
  • A. Pierwszeństwo
    1
  • B. Filozofia
    1
  • Must-read
    1
  • Poszukaj
    1
  • Scan [całość 600 dpi]
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także