Andrzej

Okładka książki Andrzej
Stanisław Kowalewski Wydawnictwo: Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty Seria: Portrety literatura dziecięca
literatura dziecięca
Portrety
Harcerskie Biuro Wydawnicze Horyzonty
1976-01-01
1976-01-01
portret obyczajowe młodzieżowe

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Jest to króciutka historia o dorastającym nastolatku w czasach PRL-u. Mimo różnic cywilizacyjnych (brak komputerów,tabletów, telefonów komórkowych itd.)utwor przedstawia emocje i obawy bohatera podobne do emocji współczesnych dzieci. Andrzej mieszka w mieszkaniu z mamą i siostrą Majką. Andrzej po śmierci ojca pomaga mamie w domu. Odpowiada za rozliczenia finansowe z osobami wynajmującymi pokój w ich mieszkaniu. Mama pracuje popołudniami w hotelu i uczy się w szkole wieczorowej.Dzieci same spędzają popołudnia. Pewnego wieczora przychodzi późno do domu z obcym facetem.Majka śpi, a Andrzej słyszy nieznajomy głos mężczyzny. Przykro mu, że tak szybko zapomniała o ojcu. Ta książka ukazuje jak ważne są rozmowy z dziećmi o ich problemach. Warto rozmawiać z dziećmi o ich emocjach, smutkach, niepowodzeniach, bo oddalanie się niszczy jedność rodziną. W tej książce jest ukazany problem przybranego rodzica oczami dziecka. Często rodzice myślą, że relacje między przybranym rodzicem, a dziećmi ułożą się szybko znakomicie. A tak niestety nie jest. Domysły o posiadaniu przybranego rodzica wiążą się z buntem w dziecięcych sercach. To z kolei przekłada się na atmosferę domową. Ksiązka opowiada też o innych przygodach Andrzeja.Warto przeczytać tę książkę.Polecam.

Dodaj cytat z książki Andrzej