Stalingrad 1942 - 1943

Kazimierz Kaczmarek Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Historyczne Bitwy militaria, wojskowość
8311072035
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
Stalingrad
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
militaria, wojskowość
8311072035
Historyczne Bitwy
Stalingrad

Bitwa pod Stalingradem zniszczyła niestety (albo stety?) Niemieckie siły i w sumie zamknęła 2 wojnę światową.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Jak na wydanie z 1985 roku, to nawet dobrze napisane (w miarę neutralnie).

Znakomita książka o bohaterskim oporze żołnierzy radzieckich w walce z wrogiem. Swym uporem i determinacją nie dopuścili faszystowską Oś do pół naftowych Iranu i zdobycia Indii. (W tym Japonię powstrzymali żołnierze hinduscy, angielscy i pakistańscy)

Na półkach: , , , , ,

Podobnie jak "Budziszyn 1945" tegoż autora, w "Stalingrad 1942-1943" bardzo cierpi historyczna prawda. Znakomita większość źródeł to publikacje radzieckie o wątpliwej wartości poznawczej. Książka ma do tego tą wadę, że opisuje nie tyle bitwę o miasto Stalingrad a całą kampanię, która do tego oblężenia doprowadziła. Przy około 220 stronicach druku łatwo można się domyślić,...

Jest to zdecydowanie jedna z najgorszych pozycji w serii. Z wersów książki dosłownie wycieka komunistyczna propaganda, dzięki której dowiemy się, poza ciekawostkami na temat bohaterskich towarzyszy, o tłumach pijanych Niemców idących pod ogniem karabinów maszynowych niczym barany na rzeź. Próżno szukać w niej jakichś informacji, gdyż prawda historyczna jest przygnieciona...

• Historia
  • Historyczne Bitwy
  • Chce przeczytać; historyczne bitwy (Bellona)
  • II. Wojna Światowa
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Historyczne bitwy
  • Historyczne bitwy (MON/Bellona), Pola bitew (Inforteditions), Wielkie bitwy historii (Osprey) i inne takie

Dodaj cytat z książki Stalingrad 1942 - 1943