Revelation

literatura dziecięca
Simon & Schuster
2008-09-16
2008-09-16

Najlepsza część drugiego aktu. W końcu czuć vibe początkowych części. Fabuła jest ciekawa, a końcówka serwuje duże zaskoczenie. Warto przeczytać, nawet jeśli niestety nie jest wydana w Polsce.

Naprawdę szkoda, że ta książka nie została wydana w Polsce, dlatego, że Revelation to chyba najlepsza jak do tej pory książka o przeżyciach Reed Brennan w Easton Academy.

Po niezbyt udanej Ambicji, Kate Brian zaserwowała nam kolejną torturę. Ale tym razem była to tortura, którą uwielbiamy; tortura polegająca na powstrzymywaniu się od przekartkowania książki i zerknięcia na zakończenie.

Postanowiłam przeczytać kilka rozdziałów przed snem, skończyłam o trzeciej w nocy, wiedząc, że ciekawość tego, kto zamordował Cheyenne i czy to ta sama osoba, która dręczy Reed, nie pozwoli mi zasnąć.

Dlaczego myślę, że Revelation może być najlepszą książką z całej serii? Przede wszystkim to naprawdę dobry kryminał. Ze świetnie skonstruowaną fabułą. Przemyślany. Wciągający. A w dodatku osadzony w klimacie książek młodzieżowych, więc oprócz typowego pytania "kto zabił" mamy jeszcze milion dodatkowych, równie interesujących wątków.

Autorka przez cały czas igra z nami, rzuca nowe poszlaki i podsuwa nam coraz więcej podejrzanych. Żongluje ich motywami, albo przeciwnie - nadaje im żelazne alibi. Do ostatniej chwili (a właściwie nawet po cliffhangerowym zakończeniu) nie możemy być pewni niczego.

Najzabawniejsze jest to, że niekoniecznie podobało mi się rozwiązanie fabuły (obstawiałam kogoś innego),ale miało to na tyle sensu, że absolutnie nie zabrało mi nic z przyjemności czytania. Dlatego... polecam, polecam i jeszcze raz polecam zagłębienie się w tej lekturze. Byle nie przed spaniem, jeżeli rano czeka Was wczesna pobudka. :)

Muszę przyznać ta część była świetna. Szkoda że nie przetłumaczono jej na polski :( Ale można przeczytać ją po angielsku lub (jak ja) skorzystać z nieoficjalnych tłumaczeń.
Reed ma przekichane.. Noelle jej nienawidzi tak ja Josh, została jej tylko garstka przyjaciół, zostaje wyrzucona z Billings a jakby jeszcze tego było mało jej nowy pokój sąsiaduje z pokojem Ivy... Czy Reed się podda? Czy będzie walczyć ? A co z jej prześladowcą? Kim jest? Po przeczytaniu tej części poznacie wiele odpowiedzi,a koniec was zszokuje ;)

Kate Brian z każdą swoją książką zaskakuje mnie coraz bardziej i bardziej. Kiedy zaczniesz czytać, nie oderwiesz się od książki, dopóki nie dotrzesz do ostatniej strony. A kiedy już przeczytasz ostatnią stronę powieści, to już myślisz o tym, aby dowiedzieć się, co będzie dalej, w następnym tomie, bo nie możesz wytrzymać. Kiedy raz znajdziesz się w świecie Reed Brennan, nie chcesz z niego wyjść i pragniesz być jego świadkiem, tak długo, jak tylko się da.

Zapraszam na nieoficjalne tłumaczenie, niewydanej jeszcze w Polsce książki Kate Brian "Last Christmas" O Arianie.

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

1962

Na wstępie powiem, że jestem zawiedziona tym, że Znak zawiesił tłumaczenie tej serii do końca.

8. część, po moim zdaniem, nieudanej Ambicji, to jedna z ciekawszych książek "Tylko dla wybranych". Od Reed po przyjęciu, na którym uratowała Billings i wyszło na jaw jej sam na sam z chłopakiem Nicole, wszyscy się odwracają. Josh jej unika, dziewczyny z Billings wyrzucają ją z bursy, a prawie wszyscy uczniowie traktują jak trędowatą. Dodatkowo ktoś próbuje sprawić, by zwariowała..
Jest tu coś czego wg mnie brakuje w poprzedniej książce z serii. Jest akcja, bo Reed nie musząc się już martwić o dobrą opinię, podejmuje własne śledztwo. Jest też jej duma, nowy pokój i współlokatorki, w końcu jest też Noelle, którą próbuje cały czas przeprosić.

Jako że polskiej wersji nie ma i prawdopodobnie nie będzie, a ja nie potrafię za dobrze czytać po angielsku, zmuszona byłam szukać tłumaczeń po internecie. Ale warto było. Mam nadzieję, że 9. część będzie dotrzymywała kroku "Revelation"

Dzięki nieoficjalnemu tłumaczeniu pewnej bardzo dobrej dziewczyny wreszcie udało mi się przeczytać "Revelation" i muszę przyznać, że jestem w szoku. Końcówka zaskakuje i sprawia, że nie mogę się doczekać dalszego ciągu, cała książka była świetna, ciężko było się od niej oderwać. Polecam!

NIEOFICJALNE TŁUMACZENIE! Moje ;)

Tak jak teraz, po przetłumaczeniu, patrzę na swoją opinię to trochę chce mi się śmiać... Ale cóż, tak właśnie wyglądał mój stan umysłowy po przeczytaniu ostatnich zdań. ;)

O matko. Jedyna myśl, jaka przychodzi mi na razie do głowy to: What the f***?! Końcówka totalnie wbija w fotel, kompletnie się tego nie spodziewałam! Sprawa pewnego pokrewieństwa... Jakim cudem? O co chodzi? No comment. Na szczęście mam już pod ręką 9 część. Współczuję osobom, które muszą czekać do polskiego wydania... To chyba najgenialniejsza część tej serii. Zaczynam uwielbiać Kate Brian. A w oryginale czyta się lepiej niż po polsku.
Tak, wyrażenie WTF najlepiej oddaje klimat tej części.

NIEOFICJALNE TŁUMACZENIE! Moje ;)

Jak zwykle wciągająca :)

Jak zwykle wciągająca :)