Energia z kosmosu

1995-01-01
1995-01-01
Dorota Domagała
wiara samopoznanie samowychowanie

Okładka książki Ojca Grande przepisy na zdrowe życie cz. 2 Marzena Woźniak, Tadeusz Woźniak
Ojca Grande pr... Marzena Woźniak, Ta...
Okładka książki Zrób to, o czym marzysz Jack Canfield, Mark Victor Hansen
Zrób to, o czy... Jack Canfield, Mark...
Okładka książki Zero ograniczeń. Sekret osiągnięcia bogactwa, zdrowia i harmonii ze światem Ihaleakala Hew Len, Ph.D, Joe Vitale
Zero ogranicze... Ihaleakala Hew Len,...

Temat aktualnie dość modny i szeroko komentowany. Jakie było moje zdziwienie, gdy odkryłam jeden z popularniejszych tytułów wśród zbiorów mojej Mamy. "Energia z kosmosu" to pozycja na pierwszy rzut oka kontrowersyjna, lecz przy głębszej analizie łatwo dostrzec jej uniwersalność- niezależnie od wiary i przekonań. W zależności od potrzeb można ją rozumieć na dwa sposoby - pierwszy, dosłowny, silnie zakorzeniony w parapsychologii i szeroko pojętej duchowości, drugi, prowadzący do autorefleksji i zmiany podejścia do życia i niesionych przez nie codziennych problemów. Cudowny "dualizm" książki sam w sobie wystawia jej pozytywną opinię. Przecież o czym ona opowiada, jak nie właśnie o dwoistości świata, naszych wyobrażeń o nim oraz nas samych? Należę do osób traktujących "Energię z kosmosu" w sposób dosłowny, pomagający odkryć siłę manifestacji i wizualizacji, jednak gorąco polecam ją każdemu, nawet największemu sceptykowi.

Książka Josepha Murphy'ego jest drugą pozycją tego autora, którą miałam przyjemność przeczytać
(pierwsza to najbardziej znana "Potęga podświadomości"),i muszę powiedzieć, że do tej pory najlepszą.
Zmarły w 1981 r. autor był irlandzkim filozofem,
nauczycielem,pisarzem oraz oczywiście słynnym prekursorem i krzewicielem pozytywnego myślenia.
Tematyka książki oscyluje właśnie wokół tego pozytywnego nastawienia do życia. Murphy uważa, że źródłem i początkiem wszelkiej materii jest Bóg (źródło energii kosmicznej). Autor przedstawia liczne medytacje i modlitwy, których "wklepanie" w podświadomość ma się przyczynić do naszego ogólnego dobrostanu. Twierdzi, że aby osiągnąć szczęście i "podłączyć się" do właściwych fal energii kosmicznej, należy wyzbyć się wszelkiego rodzaju negatywizmu, depresyjnych i destrukcyjnych myśli.
Teorię tę można podsumować jego własnymi słowami: "Jak człowiek myśli, taki jest". Spodobał mi się też jeszcze jeden cytat z tej książki, a mianowicie: "Fantazja jest kuźnią Boga". Jako ciekawostkę dodam, że ostatni rozdział "Energii z kosmosu" poświęcony jest zjawiskom parapsychicznym.
Książka bardzo mi się podobała. Wydaje mi się, że może być ona doskonałą pozycją dla kogoś, kto ma problemy natury depresyjnej, lub po prostu ma tzw. "doła":) Polecam też jako świetną lekturę na sezon jesienno - zimowy.

Zmarły w 1981 r. autor był irlandzkim filozofem,

Książka dobra, zmienia po części nasze rozumowanie jak działa ten świat oraz tok myślenia. Niektóre sytuacje wydawały się być wyssane z palca, ale nie zmienia to faktu, że książka daje do myślenia.

• Psychologia/Rozwój
  • Psychologia
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • 🏠 Home Library
  • Biznes

Dodaj cytat z książki Energia z kosmosu