Poza czas i nieśmiertelność

Okładka książki Poza czas i nieśmiertelność
Brian Leslie Weiss Wydawnictwo: Limbus Seria: Inny Świat ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Inny Świat
Many lives, many masters
Limbus
1993-01-01
1993-01-01
Irena Doleżal-Nowicka
tajemnice ludzkości reinkarnacja

Czytałam z wypiekami. Serię tych książek podkradalam ojcu mając 8-9 lat . Miałam zakaz ...:) Ale czytanie i ciekawość była silniejsza. Na tamten czas moja ocena to 9-10 .Bardzo długo szukałam tytułu i serii tych książek. Zwyczajnie zapomniałam tytułu i autorów. Dobrze ,że okładki miałam przed oczyma. Znalazłam i z ciekawości może uda się kupić własne. Sprawdzę jak teraz będę je odbierać. Na dziś ocena 9 -10.

Na książkę wpadłam niechcący.Leżała zakurzona w piwnicy rodziców.
Czekała na mnie nie bez powodu.
Dzięki niej dowiedziałam się,że nasze obecne życie to zaledwie ogniwo w długim łańcuchu wcieleń.
Pojawiamy się na Ziemi,by dopełnić wszystkie umowy i spłacić wszystkie zaciągnięte długi.
Każde nasze wcielenie to czas dla nas,by się czegoś nowego nauczyć i by spełnić karmę z poprzedniego życia.Jeżeli nam się to uda to w następnym nasze dusze awansują na wyższy poziom (lub do innego wymiaru),jeżeli nie to wracamy z powrotem - aż do skutku.
Żyjąc musimy być świadomi swoich czynów,zarówno tych przyziemnych,negatywnych,jak i wzniosłych - ponieważ za wszystko przyjdzie nam zapłacić.
Cokolwiek uczynimy wróci do nas.
"We współczesnym świecie lekceważy się równowagę i harmonię.
Wszystko się robi w nadmiarze.
Ludzie są zbyt grubi, ponieważ jedzą nadmiernie.
Zbyt często głoszą czarno-białe poglądy.
Wszystko albo nic. Ale nie taka jest droga natury.(...)
Źródłem szczęścia jest prostota.
Dążenie do przesady w myśli i czynach pozbawia nas szczęścia,
nadmiar zaciemnia podstawowe wartości."
To tylko namiastka tego,co cię czeka za okładką książki "Poza czas i nieśmiertelność".
Mnie pomogła odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań.Uspokoiła mnie.
Jeżeli interesuje cię w życiu coś więcej niż tylko zaspokajanie swoich potrzeb fizycznych i gromadzenie dóbr,potrzebujesz przebudzenia duchowego - to książka w sam raz dla ciebie.
Polecam!!!

Na książkę wpadłam niechcący.Leżała zakurzona w piwnicy rodziców.
Czekała na mnie nie bez powodu.

Bardzo ciekawa książka. Plusem jest początkowy sceptycyzm autora do tematu duchowości oraz jego solidna i ugruntowana pozycja naukowa w dziedzinie psychiatrii. Dzięki temu książka może łatwiej trafić do sceptyków i osób pierwszy raz stykających się z zagadnieniem reinkarnacji. Sama lektura jest bardzo szybka i wciągająca - prosty, zwięzły język i fascynujące zjawiska sprawiły, że trudno mi było przerwać czytanie. Dodatkowo ciekawe są dla mnie wspomnienia Katarzyny z przeszłych wcieleń - proste, zwyczajne, ludzkie.

,,Wszystko się robi w nadmiarze. Ludzie są zbyt grubi, ponieważ jedzą nadmiernie. Inni zbyt dużo piją, zbyt dużo palą, bawią się do upadłego, mówią zbyt wiele i bez sensu, nazbyt się martwią. Zbyt często głoszą czarno-białe poglądy. Wszystko albo nic. Ale nie taka jest droga natury."

Błędem moim było rozpoczęcie czytania tej książki przed północą. Nie byłam w stanie się od niej oderwać. A potem o trzeciej nad ranem nie mogłam zasnąć z wrażenia ;)

Dla kogoś, kto pierwszy raz styka się z reinkarnacją, jest to dobra pozycja. Niestety, jest to tylko bardzo pobieżna relacja regresji jednej z pacjentek doktora, pozostał więc niedosyt.

Brian Leslie Weiss Poza czas i nieśmiertelność Zobacz więcej