Felix, Net i Nika oraz Świat Zero

Okładka książki Felix, Net i Nika oraz Świat Zero
Rafał Kosik Wydawnictwo: Powergraph Cykl: Felix Net i Nika (tom 9) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Felix Net i Nika (tom 9)
Powergraph
2011-11-09
2011-11-09
felix net nika kosik teleportacja czas

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Postanowiłam zrobić mały re-read tej książki i okazało się to strzałem w dziesiątkę! Książkę czytało się szybko, bardzo ciekawa i wciągająca! :)

O, jaka ta książka była wybitna!

Naprawdę, wszystko było tak przemyślane i mimo ogólnego chaosu, jaki bohaterowie przeżywali, było spójne i nie dałam rady pogubić się w trakcie.

Alternatywne rzeczywistości i rozmyślania "co by było, gdyby..." to jeden z moich ulubionych wątków powieściowych i Kosikowi udał się bezbłędnie. Każdy kolejny świat tylko sprawiał, że chciałam więcej i więcej... i skończyło się na czytaniu do czwartej nad ranem, gdzie o drugiej zazwyczaj ledwo patrzę na oczy.

Dobrze, że od razu kupiłam obie części, bo książka kończy się niezłym cliffhangerem.

Jedyny minus, za co książka nie otrzymała 10/10, to fakt, że Felixowi potem zdawało się być obojętne, co z Laurą. Jak przedstawili swoje warunki, to mi się trochę przykro zrobiło.

O, jaka ta książka była wybitna!

Oh, jak dobrze wspominam tę książkę! Miałam po niej mnóstwo przemyśleń na temat natury czasoprzestrzeni. Czytałam kilka lat temu, a dalej pamiętam emocje, które towarzyszyły podczas czytania. Dodatkowo świetny język i inteligentne żarty - Rafał Kosik ma genialne poczucie humoru. Naprawdę dobra książka.

Jedna z lepszych książek serii. Jak zwykle dużo humoru, lekki język i wciągająca fabuła. Nawet nie zauważyłem kiedy przeczytałem całą książkę. I jak zwykle w tej serii mamy poruszenie jakiegoś ciekawego tematu z pogranicza nauki i science fiction. Teoria światów alternatywnych i podróże między światowe nadają sens tej części serii. Kontynuacja na pewno będzie bardzo ciekawa i odpowie nam na kilka pytań, które mogą się pojawić po przeczytaniu pierwszej części tego minicyklu.

Rewelacyjna książka. Była to moja pierwsza styczność z serią "Felixów", jak i z twórczością Rafała Kosika. Zdecydowania warta przeczytania, porusza tematy światów równoległych i to w przemyślany sposób - wszystko jest logiczne ze sobą powiązane, bohaterowie zachowują się adekwatnie do swojego wieku, a otoczenie stwarza wrażenie autentycznego i żywego.

Bardzo lubię tych bohaterów jak również wykreowaną tutaj fabułę. Szybko się to czyta i w ogóle nie nudzi. Dosyć humorystyczna i miejscami tajemnicza.

Dzieciom się bardzo podobało. Momentami nieco przydługie, ale to drobiazg.

Dzieciom się bardzo podobało. Momentami nieco przydługie, ale to drobiazg.

Bardzo wciągająca już nie mogę doczekać się kolejnej części.

Bardzo wciągająca już nie mogę doczekać się kolejnej części.

W tym tomie nasza ukochana super paczka zabierze nas w inną rzeczywistość. Ale aby przekonać się o co mi chodzi musicie koniecznie przeczytać tę część. Niesamowite przygody i wielkie kłopoty jak zawsze z dawką humoru to coś czego tutaj nie zabraknie.

Podróże małe i duże :)

Podróże małe i duże :)