Antarktyczna podróż sir Ernesta Shackletona

Alfred Lansing Wydawnictwo: Mayfly Seria: 360 stopni: Człowiek na krawędzi literatura podróżnicza
Endurance: Shackleton's Incredible Voyage
Antarktyka Shackleton żegluga

Oficjalne recenzje i

Niemożliwa ekspedycja... ku cywilizacji

[ 11 ] Link do recenzji

Niezwykła opowieść o pokonywaniu własnych słabości, przekraczaniu granic, walce i sile współpracy. Książka bardzo mnie poruszyła, zwłaszcza świadomość, że opisane historie wydarzyły się naprawdę. Przykłady takiej odwagi zasługują na spisanie i poznanie. Polecam :)

Książkę polecił mi znajomy, który był w trakcie jej czytania. Początkowo broniłem się przed nią, ponieważ sądziłem, że będzie przytłaczająca. Zakładałem, że powieść dokumentano - historyczna, chyba mogę ją tak określić, będzie raczej płytka. Sprowadzona do relacji pewnego wydarzenia. Temat podróży antarktycznych nie jest mi bliski, co dodatkowo potęgowało to wrażenie. Mimo...

Powieść opisuje losy podróżnika Ernesta Shackletona i jego towarzyszy w wyprawie arktycznej. Czytałem ją z zapartym tchem, a kończąc książkę, miałem ciarki na rękach. To zaskakujące, ile człowiek jest w stanie znieść w walce o przetrwanie.

Komu polecam tę powieść? Na pewno wszystkim, którzy w codziennej gonitwie potrzebują się oderwać na od rzeczywistości. Zobacz na...

Dziwnie czyta się o wyprawie polarnej, która mimo że nieudana, nie przyniosła strat w ludziach :) Świetnie napisana książka!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Rewelacja. Jedna z najlepszych książek o wyprawach, jaką kiedykolwiek czytałem. Przez myśl nie przechodzi, że działo się to zaledwie ponad sto lat temu.
Shackleton to był człowiek nie do zdarcia.
Bardzo gorąco polecam.

Fascynująca opowieść o człowieczeństwie, wspaniałym przykładzie dobrego przywództwa, współpracy i niezrównanej ludzkiej pomysłowości i wytrwałości. Czyta się jak najlepszą fikcyjną powieść; trudno uwierzyć, że ta historia zdarzyła się naprawdę. A całość podana jest w bardzo precyzyjny sposób, z zachowaniem pełnej chronologii i okraszone cytatami z pamiętników, dzienników...

Wow, jakby ta wyprawa nie udowadniała niezłomności człowieka, to nie wiem co by miało to pokazać.

Intrygująca, warta uwagi, zaskakująca, poszerza horyzont poznawczy

Pierwszy rozdział przesłuchałam trzy razy, jakoś nie mogłam zacząć i za każdym razem odpływałam gdzieś myślami. Ale warto było próbować. Opowieść jest relacją opartą na dziennikach podróży z dodaną fabularyzacją akcji. To książka o przetrwaniu i tym ile człowiek jest w stanie znieść. O tym jak planować, ale również jak być elastycznym.
Dla mnie był tam jeszcze jeden...

Spektakularna historia próby zdobycia bieguna południowego pod przewodnictwem niezwykłego Ernesta Shackletona. Próba nieudana, ale w kontekście zademonstrowania prawdziwej siły człowieka, niezwykłej zdolności przetrwania, kreatywności i hartu ducha, wręcz przeciwnie. Każdy z uczestników wyprawy zdobył przecież swój indywidualny, ludzki biegun południowy i to w mistrzowski...

Dyskusje

• E-book