Maurycy i jego życie w rozmiarze XXL

Jana Frey Wydawnictwo: Jedność literatura dziecięca
literatura dziecięca
978-83-7442-850-7
Edyta Panek
przyjaźń akceptacja otyłość

Sprawdzony przepis w literaturze dla dzieci: spotkanie dwójki indywiduów, które wspierają się w problemach. Książka wyraźnie pisana jako historia "z tezą", a jej finał ma być "ku pokrzepieniu" serc, wszystkich, którzy mogą utożsamić się z bohaterami (10-12 latkami).

Jak sam tytuł wskazuje jednym z problemów jest otyłość (Maurycy), a dopiero co poznana sąsiadka w nowym...

"Maurycy i jego życie..." to nie pierwsza książka Jany Frey, którą miałam okazję przeczytać. Praktycznie wszystkie, do których jak na razie dotarłam były wydane w serii Biblioteka Młodych wydawnictwa Ossolineum. Wszystkie poruszały tematy trudne, o których powinno się mówić, a o których niekiedy ludzei milczą bo uważają, że ich to nie dotyczy lub czują irracjonalny wstyd-...

Problem przedstawiony w jasny i pomysłowy sposób. Naprawdę przemawia do człowieka.

• Chcę w prezencie
  • Od marca 2016
  • Młodzieżowe
  • Literatura obca
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Maurycy i jego życie w rozmiarze XXL