Iza Anoreczka

moda anorekska modeling
Iza (tom 1)
literatura dziecięca
moda anorekska modeling

Książka opowiada o czyiś niespełnionych ambicjach przelewanych na kogoś, które niosą zarówno przyjemne jak i nieprzyjemne konsekwencje.

Ciekawa :D

Czasami w życiu coś wydaje się ważne i wielkiej wagi. Wobec czego poświęcamy temu czemuś całą swoją uwagę, wszystkie działania i wszystkie myśli.
Entuzjazm ma to do siebie, że nie trwa długo; ale nauka na błędach to nic złego.
Książka na najwyżej dwa dni, napisana prostym i naturalnym językiem, w formie pamiętnika. To nie arcydzieło psychologiczne, ale opowieść o...

Książka daje do myślenia, polecam nastolatkom, ku przestrodze.

Książka opowiada o dobrej dziewczynie,która starała się zrobić z siebie ,,wredniarę''.Jest nielubiana w szkole.Marzy o zrobieniu kariery w świecie mody.Ma do tego predyspozycje,ponieważ jest wysoka,szczupła i ładna.Rodzice dziewczyny są po rozwodzie.Iza mieszka przez jeden tydzień z matką,a przez drugi z ojcem i jego drugą żoną.Matka bardzo się stara,aby córka zrobiła...

Spodziewałam się książki opartej na braku zrozumienia, samotności, depresji...dostałam coś całkiem innego, a anoreksja jest tylko wplatana w fabułę, co jest dla mnie dużym PLUSEM :)

Za pierwszym podejściem poddałam się po około 20 stronach, lecz do książki wróciłam po jakimś dobrym miesiącu i przeczytałam jednym tchem.
Akcja jest dosyć monotonna, lecz na końcu koniec mnie zaskoczył..
Szkoda, że autorka nie napisała co było dalej.

Lekka książeczka, jednak nie wnosi jakichś szczególnych wartości. Oczywiście dziewczyna opowiada tu w formie dzienniku o swoim niełatwym życiu w show biznesie i o tym co jest dla niej najważniejsze. Na początku dziewczyna marzy o karierze słynnej modelki, o rozmiarze 0 i widocznych kostkach jednak na końcu Iza zrozumiała, że w życiu tak naprawdę liczą się przyjaciele,...

Dyskusje

• Z biblioteki