Wilczyca i Córka Ziemi

Henri Loevenbruck Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Mojra (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
La Louve et l’Enfant
fantastyka, fantasy, science fiction
Eliza Kasprzak-Kozikowska
mojra wilczyca

Na półkach: , , , , ,

Na wstępie zaznaczę, że Wilczyca i Córka Ziemi jest ewidentnie tytułem skierowanym do mniej wymagającego, młodszego czytelnika. Czy wpisałam się w target? Średnio, bo chociaż ogólne zarysy bohaterów i całościowy pomysł na świat uważam za dobre, a styl nie męczy, było trochę momentów, przy których zgrzytałam zębami.

Główna bohaterka, Alea, szczęśliwie nie wpisuje się w...

Uwielbiam takie książki bardzo. Za pomysł, oryginalność, wydarzenia i bohaterów. Nie wiem co jeszcze miałabym dodać. Zabieeam się za następną część. Polecam.

Ta ksiazka to jakis dramat.

Nie będę streszczać fabuły książki, bo wiele osób świetnie zrobiło to przede mną. To co mam do powiedzenia na temat tej pozycji zawiera się w jednym słowie „masakra” i bynajmniej nie teksańską piłą mechaniczną (a szkoda). Czytam z tyłu na okładce, że mam niebywały zaszczyt trzymać w ręce niesamowity francuski bestseller, przetłumaczony na 12 języków i zastanawiam się kto...

Książka jest ciekawa, i pełna niespodzianek. Momentami stylem przypomina baśnie z Wysp Brytyjskich (co nie każdemu może przypaść o gustu). Jak najbardziej polecam! :D

Henri Lœvenbruck jest znany z powieści fantastycznych, przygodowych oraz thrillerów. Dobrze się czuje w tych gatunkach literatury pięknej. Nic nie wiedziałam o tym pisarzu do dnia, kiedy spodobała mi sie okładka książki pt.Wilczyca i córka ziemi - trylogia z cyklu Wilczyca i córka ziemi tom 1, Wojna wilków tom 2, Noc wilczycy to 3.

Można by rzec czy wierzysz w...

Trzecia era. Gaelia zostaje zaatakowana przez Tuathannów, którzy wiele lat temu zostali wyparci ze swoich ziem. Rządni rewanżu postanawiają za wszelką cenę wyciąć wszystkich wrogów w pień byle tylko odzyskać to co się im należy. Tymczasem brat króla nie zamierza rezygnować ze swojego hrabstwa na rzecz pokoju. Druidom pomimo ich starań nie udaje się namówić go do zmiany...

Czytało się w miarę przyjemnie. Ciekawa historia, sympatyczne postacie i dość zgrana akcja. Niestety co wpłynęło na mój osąd widzę spore podobieństwo z Eragonem. Może nie jest bardzo dużo punktów wspólnych dl mnie jednak za wiele.

Przeczytałam tylko jedną część ale muszę do niej wrócić bo powieść naprawdę mnie zaciekawiła. Byłam nią zauroczona zwłaszcza tym klimatem odmiennym od naszego współczesnego świata.

Ciekawa pozycja. Bardzo delikatna, choć pełna pasji i przygód. Świat fantasy miło wykreowany, i styl choć nie jest wybitny to idealnie współgra z przedstawionymi bohaterami. Z chęcią sięgnę po następną część, ponieważ książka daje wiele wytchnienia. Bardzo polecam :)

Dyskusje

• Fantastyka