Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 25.47 zł

Sekret Wielkiego Mistrza

Agnieszka Stelmaszyk Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Kroniki Archeo (tom 3) literatura dziecięca
Zielona Sowa
Literatura polska literatura przygodowa przygoda zakon krzyżacki Jacek Pasternak archeologia
Kroniki Archeo (tom 3)
literatura dziecięca
2011-11-04

Jedna z lepszych książek serii. Trzyma w napięciu do samego końca. Seria staje się coraz ciekawsza. Dzięki serii poznajemy kolejne miejsca, które związane są z akcją książki.

Polecam trzeci tom książkowej serii o dzieciach archeologów.

Czytam po raz drugi, teraz młodszemu synowi (8 lat). Obydwaj wciągnęli się w czytanie całej serii Kronik Archeo.
Lekturę tego tomu polecam uzupełnić o wirtualny spacer w Muzemu w Malborku: https://muzeumzamkowewmalborku.wkraj.pl/html5/index.php?id=34844

Tom III kronik Archeo to rewelacyjna historia dla dzieciaków powyżej 8 roku życia. Kolejna przygoda piątki przyjaciół jest tym razem osadzona w Polsce, a młodzi odkrywcy szukają tajemniczego relikwiarza, który zaginał podczas bitwy pod Grunwaldem.

Widać, że Pani Stelmaszyk, wraz z kolejnymi tomami, dostosowuje treść do odbiorców, którzy rosną, zmieniają się i wymagają...

Czytałem oczywiście z dzieciakami i muszę przyznać, że w końcu trafiłem na książkę, która podobała się zarówno słuchaczom jak i czytającemu. Pewnie za niedługi czas zabierzemy się za następny tom. Mam nadzieję, na równie pasjonujące, przygody młodych ludzi:)

Dosyć ogolnie fajna książka, ogólnie, bardzo ogolnie. Fabula ntylko na ogól jest fajna np. gdy Mary Jane ,,zakochuje" się w tym niemcy(nie pamientam imienia) opis jej emocji, wypowiedzi byly okropne, "lużne" nie takie jak w życiu, natomiast sam pomysl jest ok ze wzglendu na pozniejsze rozwiniecie wydazen. Minusem tej ksiazki sa wypowiedzi i szczegóły , natomiast plusem...

Książka ciekawa, pokazująca czemu nie można od razu ufać obcym osobom. Wydaje mi się, że seria kładzie też duży nacisk na to, aby dzieci uczyły się języków obcych.

"Sekret Wielkiego Mistrza" to trzeci tom Kronik Archeo.

Mary Jane, Jim i Martin Gardnerowie spędzają wakacje w Polsce u rodziny Ostrowskich. Bartek przygotowuje się właśnie do turnieju rycerskiego organizowanego przez Kasztelana, którym jest jego wujek. Ma przed sobą nie lada przeciwnika, zarówno w turnieju, jak i w relacji z Mary Jane.
To tom, w którym poznajemy pannę...

Książka wspaniała. Wspaniałe zagadki prosto ze średniowiecza. Akcja w polskich średniowiecznych zamkach, tajemnicze tunele, wspaniałe i ekscytujące przygody to tylko kilka powodów dla których warto poznać tą historię. W tej książce historię średniowiecza poznasz szybko i w ciekawy sposób.

Bartek i Ania próbują odnaleźć stary relikwiarz Hermana von Salzy .Ich wujek – kasztelan zamku Ryszard- znalazł średniowieczny pergamin podczas prac konserwatorskich na zamku. Gdy Ostrowscy pokazują Gardnerom miejsce odkrycia pergaminu zdarza się coś niebywałego. Przez przypadek niszczą bardzo stare, zabytkowe krzesło. I znajdują w nim klucz i kawałek mozaiki z...

• Chcę w prezencie
  • Kroniki Archeo