Leonardo da Vinci i jego supermózg

Michael Cox Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia popularnonaukowa
Leonardo da Vinci and his super-brain
popularnonaukowa
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
leonardo da vinci strrraszna historia malarstwo Clive Goddard

Cała ksiązka przeznaczona życiu genialnego człowieka renesansu. Idealne dopełnienie do nauki historii czy sztuki

Na półkach: , , , ,

W humorystyczny sposób ukazanie postaci Leonarda da Vinci: dzieciństwo, renesans, zasady malarstwa. rody włoskie, wynalazki, pobyty Vinciego na dworach, opis epoki.

super

„Leonardo da Vinci i jego supermózg” to pierwsza pozycja z tej serii, z którą się zetknęłyśmy. Głównym powodem rozpoczęcia przygody, był nasz wyjazd do Włoch między innymi do Mediolanu, gdzie znajduje się muzeum nauki z rekonstrukcjami prototypów Leonarda, którego toż muzeum nie udało nam się niestety zobaczyć, ale za to udało nam się przeczytać książkę. Sposób opisania...

Czytając „To okropne średniowiecze” czy „Leonardo da Vinci i jego supermózg” znów poczułam się jak dziecko. Są genialne w swojej prostocie przekazywania informacji w ciekawy, zabawnych sposób.

Więcej na: http://z-nosem-w-ksiazce.blogspot.com/2014/04/strrraszna-historia-to-okropne.html

Prawie nic nie pamiętam, więc znowu przeczytam

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci