Srodzy Sasi

Terry DearyMartin Brown Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
The Smashing Saxons
Małgorzata Fabianowska
Strrraszna Historia
strrraszna historia historia Sasi

Na półkach: , , , ,

Jedna z moich ukochanych serii z dzieciństwa. Pełna humoru, sarkazmu autora i wielu interesujących, a często też obrzydliwych i drastycznych ciekawostek historycznych. Całość dopełniona wspaniałymi ilustracjami. I nawet czytając ponownie jako osoba dorosła, świetnie się bawiłam.

Sasi stali dzięki tej książce moimi idolami! Szkoda, że tak mało mówi się o ich kulturze w szkole, no ale od czego jest seria Strrraszna Historia? Wiem już przynajmniej jaką cenę miał ludzki nos, język, kciuk i mały palec; mogę ruszać na podbój rozszerzonej matury z historii.

• Historia
  • Chcę w prezencie