Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać23
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński11
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać1
- ArtykułyAkcja recenzencka! Zgarnij egzemplarz powieści „W cieniu Annapurny” Michała ŁuczyńskiegoLubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Eliza Saroma-Stępniewska
Źródło: Jędrzej Kubiak (KPCK)
3
8,8/10
Pisze książki: literatura dziecięca, poezja
Eliza Saroma-Stępniewska (rocznik 1977): maluje słowem, rzeźbi w słowie. Poetka, redaktorka, korektorka, copywriterka. Tłumaczka poezji, głównie anglojęzycznej i hiszpańskojęzycznej. Współautorka proekologicznej książki dla dzieci „Draka Ekonieboraka” (wyd. Albus). Dla rozrywki, w wolnych chwilach układa szarady i krzyżówki dla „Rozrywki” – tudzież pasjami czyta, wędruje, fotografuje… Bywa, że także śpiewa i komponuje – nierzadko wraz z mężem Zbigniewem – muzykę do własnych (i nie tylko) utworów.
Dotychczas ukazały się cztery zbiory jej wierszy: „Sztuka składania” (Poznań 2011),„Jaśnie, półcienie i ciemnie” (Warszawa 2021),polsko-angielski „Frigor mortis" (Warszawa 2022) oraz polsko-hiszpański "Szare z błękitem/Lo gris a lo garzo" (Warszawa 2024),oba ostatnie z przekładami pióra samej autorki.
Obecnie mieszka w Andaluzji.
Link do strony autorskiej:https://www.facebook.com/achillea.eliza
Dotychczas ukazały się cztery zbiory jej wierszy: „Sztuka składania” (Poznań 2011),„Jaśnie, półcienie i ciemnie” (Warszawa 2021),polsko-angielski „Frigor mortis" (Warszawa 2022) oraz polsko-hiszpański "Szare z błękitem/Lo gris a lo garzo" (Warszawa 2024),oba ostatnie z przekładami pióra samej autorki.
Obecnie mieszka w Andaluzji.
Link do strony autorskiej:https://www.facebook.com/achillea.eliza
8,8/10średnia ocena książek autora
50 przeczytało książki autora
55 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Draka Ekonieboraka
Emilia Dziubak, Eliza Saroma-Stępniewska
7,9 z 31 ocen
89 czytelników 8 opinii
2012
Najnowsze opinie o książkach autora
Draka Ekonieboraka Emilia Dziubak
7,9
Książka dla każdego, małego i dużego o tym jak być ekologicznym. Im wcześniej wpoimy dzieciom proste zasady jak dbać o nasze środowisko tym lepiej. Naprawdę niewiele trzeba by nie być "Ekonieborakiem" czego życzę sobie i wam. W książce znajdziecie trochę ciekawostek i rymowanek, i jak zwykle piękne ilustracje Emilii Dziubak. Polecam.
Draka Ekonieboraka Emilia Dziubak
7,9
https://www.instagram.com/p/BpBcKFYlSJz/?hl=pl&taken-by=zaczytana.mama_books
Książka „Draka Ekonieboraka”
Autor Eliza Saroma-Stępniewska, Iwona Wierzba
Ilustracje Emilia Dziubak
Wydawnictwo @albus_wydawnictwo
Co zrobić by zmienić Ziemię? Książka to fantastyczny, rodzinny odnośnik do EKOPRZEMIANY, to książka mogąca prawdziwie zmieniać naszą rzeczywistość. Draka nie tylko uświadamia towarzyszące nam na co dzień ekoproblemy ale i wskazuje konkretne sposoby radzenia sobie z nimi, wytycza jasną i prostą drogę, tchnie optymizmem i zachęca do działania!
Tytułowy Ekonieborak to przesympatyczny w odbiorze pan, którego większość z nas zna chociażby z najbliższego sąsiedztwa: chudziutkie nóżki, piwny brzuszek, fryzura z pieczołowicie przyczesaną na bok grzywką i nieśmiertelny polski wąsik. Jak podpowiada nadane przez autorki imię bohater jest wielką ekologiczną ofermą i ignorantem. Każda rzecz, której się tknie przeradza się w poważne ekologiczne przewinienie. Ekonieborak w nieskończoność leje wodę, jest śmieciowym konsumentem, impulsywnym kupującym, nie segreguje śmieci, nie sprząta po swoim psie, do osiedlowego sklepu jeździ terenowym samochodem, a w jego domu aż roi się od wciąż zapracowanych energożerców. Słowem Ekonieborak popełnia podstawowe ekologiczne grzechy, które każdemu z nas popełniać się zdarza, czytamy więc ich opisy dzieciom z zawstydzeniem, zawstydzeniem tym większym, że nasze pociechy wydają się być szczerze oburzone postępowaniem bohatera…
Poznajcie rady Profesora Sumienie? sięgnijcie po tę pozycję naprawdę watro! Ilustracje wykonane przez Panią Emilię Dziubak zachwycają, na każdej stronie znajdziecie małe arcydzieło tej uznanej ilustratorki.
Książka trafi już do dzieci w wieku 3+
konto na ig https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl