Sześć kapeluszy myślowych

Okładka książki Sześć kapeluszy myślowych
Edward de Bono Wydawnictwo: Helion nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Six Thinking Hats
Helion
2008-01-01
2008-01-01
978-83-246-1383-0
Joanna Krzemień-Rusche
poradnik psychologia myślenie

więcej Więcej

Osiem i pół za całokształt twórczości. Szkoda, że takie niskie oceny.

„Zazwyczaj jedynymi ludźmi bardzo zadowolonymi ze swojej umiejętności myślenia są osoby, które myśleć za bardzo nie potrafią, ale wierzą, iż celem myślenia jest udowodnienie słuszności własnych poglądów – dla własnej satysfakcji.”
To zdanie autora z przedmowy do tej publikacji przekonało mnie, by przyjrzeć się bliżej koncepcji „sześciu myślowych kapeluszy”. Chociażby po...

2089

Celem sześciu myślących kapeluszy jest uporządkowanie myślenia tak, aby w danym momencie zajmować się tylko jednym aspektem zagadnienia. Oto istota każdego z kapeluszy:
Biały - niewinna biel, czyste fakty, liczby i informacje;
Czerwony - złość, uczucia i emocje, również przeczucia i intuicja;
Czarny - adwokat diabła, ocena negatywna, dlaczego coś się nie uda;
Żółty -...

Polecam wszystkim, którzy chcą popatrzeć na różne aspekty w życiu z różnych (a dokładniej sześciu) perspektyw:)

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Kreatywność
  • 2010
  • Psychologia
  • Biblswps

Dodaj cytat z książki Sześć kapeluszy myślowych