Najnowsze artykuły
Artykuły
Jon Fosse: Pisanie uratowało mi życieKonrad Wrzesiński2Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura obyczajowa i romansLubimyCzytać1Artykuły
Mary Sue, czyli przekleństwo pisarzaSonia Miniewicz51Artykuły
7 mroźnych książek, które musisz przeczytać tej zimyKonrad Wrzesiński31
Popularne wyszukiwania
Polecamy
M. K. Barbier

1
6,4/10
Pisze książki: historia
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,4/10średnia ocena książek autora
17 przeczytało książki autora
18 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Kursk. Największa bitwa pancerna w dziejach świata
M. K. Barbier
6,4 z 13 ocen
34 czytelników 4 opinie
2010
Najnowsze opinie o książkach autora
Kursk. Największa bitwa pancerna w dziejach świata M. K. Barbier 
6,4

Na przestrzeni setek kilometrów starło się ze sobą wiele armii liczących miliony żołnierzy i tysiące czołgów, dział, samolotów. Pozostając z sobą w pancernym uścisku.
Zacięte, wyniszczające walki trwały wiele dni w których obie strony ponosiły ogromne straty w ludziach i sprzęcie. Kulminacyjnym punktem zmagań tej operacji była bitwa pod Prochorowką, gdzie ponad tysiąc czołgów walczyło na niewielkiej przestrzeni strzelając do siebie z małej odległości.
W początkowej fazie zmagań na łuku kurskim, Niemcy odnosili taktyczne zwycięstwa, okupione ogromnymi stratami, jednak w ostatecznym rozrachunku to strona sowiecka odniosła sukces strategiczny przechodząc do ofensywy.
Dokładna, szczegółowa, a jednocześnie napisana żywym językiem książka o bitwie na łuku kurskim, opatrzona jest ona wieloma ciekawymi zdjęciami. Jedynym minusem są fatalne, schematyczne, niedokładne mapki, na których nie ma nawet naniesionej skali
Kursk. Największa bitwa pancerna w dziejach świata M. K. Barbier 
6,4

Opis jednej z najważniejszych bitew w dziejach wojskowości. Książka szczegółowo prezentuje cały skomplikowany kontekst operacji Cytadela mający na celu okrążenie i zniszczenie kilku radzickich armii ześrodkowanych na tzw wybrzuszeniu kurskim. Decyzji strategicznych nie podejmuje się łatwo, ta pozycja świetnie to pokazuje. Hitler stał przed wielkim dylematem co i kiedy zrobić. Wydaje się, że wybrał optymalne rozwiązanie opóźnienie natarcia z wykorzystaniem większych zasobów. Niewiele brakowało by tę operację wygrał. Ostatecznie tak się nie stało. Finalnie jej nie przegrał, ale nie doprowadził do przełamania co miało być synonimem zwycięstwa. Książka jest dość szczegółowa, ale nie porywająca.