Najnowsze artykuły
Artykuły
Wczoraj i dziś. 70-lecie Wydawnictwa LiterackiegoEwa Cieślik1Artykuły
Świąteczny konkurs Lubimyczytać – weź w nim udział i wygraj pakiet książekLubimyCzytać17Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura pięknaLubimyCzytać2Artykuły
Powstało Porozumienie Wydawców Książek – Związek PracodawcówIza Sadowska21
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Edgar Czop

Źródło: http://kwiatyorientu.com/autorzy/edgar-czop-2/
1
5,3/10
Pisze książki: biografia, autobiografia, pamiętnik
Urodzony: 06.07.1988
Edgar Czop (ur.1988) absolwent stosunków międzynarodowych na Uczelni Łazarskiego, gdzie był przewodniczącym Koła Naukowego Młodych Dyplomatów oraz politologii na Collegium Civitas. Ukończył roczny program dyplomatyczny w House of Diplomacy. Wielokrotnie wyróżniony w konkursie Primus Inter Pares Najlepszy Student RP. Beneficjent stypendium ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe. Redaktor portalu pukhan.pl, dziennikarz społeczny w PruszkówMówi.pl oraz działacz na rzecz budżetu obywatelskiego w Pruszkowie, wieloletni bloger („Świat, człowiek, toksyny”). W 2014 roku wydane zostały jego opowiadania „Kopciuszek Strong i Bierz ją!” oraz książka „Korea Północna i Korea Południowa – jeden półwysep, dwa światy”.
5,3/10średnia ocena książek autora
30 przeczytało książki autora
41 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Kim jest Kim Dzong Un? Nicolas Levi 
5,3

Napisać cokolwiek wartościowego o Korei Północnej jest niezwykle trudno, ponieważ nawet mieszkając w tym kraju nie ma się przecież nawet najbardziej ogólnikowych informacji na temat kulisów jego polityki. Stąd też trzeba opierać się na domniemaniach i relacjach osób, którym udało się uciec z najbardziej zamkniętego kraju świata. Autorzy omawianej książki zebrali więc po prostu najważniejsze dostępne informacje o Korei Północnej, ale po pierwsze używali chyba tylko pierwszych artykułów wyskakujących im w wyszukiwarce google, a po drugie zrobili to w mocno nieprzystępny i toporny sposób. Dzień po przeczytaniu tej książki niestety nie pamiętałem z niej już niemal niczego.
Kim jest Kim Dzong Un? Nicolas Levi 
5,3

Nawet jak na standardy pozycji o czysto naukowym/faktograficznym charakterze, książka jest napisana w sposób dosyć toporny i przy użyciu mało wyszukanego języka. Stylem edycji przypomina nieco słownik, co generalnie wpływa na jej mało atrakcyjną formę. Odnośnie treści, to zdecydowanie zbyt wiele wątków zostaje niepotrzebnie powielanych, gdy tylko pojawiają się nawiązania do poruszonych już tematów, zjawisk czy osób. Wygląda to trochę tak, jakby każdy rozdział przygotowywał inny autor bez wglądu w sąsiadujące wątki.
Tyle ewidentnych minusów, które co prawda poważnie ograniczają czystą przyjemnością płynącą z samego procesu czytania, ale jednocześnie dla sprawnego czytelnika nie powinny stanowić bariery uniemożliwiającej wyłapanie niezwykle ciekawych treści, które autorzy skrupulatnie zebrali z rozmaitych źródeł i skompilowali w zwięzłą całość. Nawet osoby interesujące się tematyką koreańską powinny być usatysfakcjonowane poszczególnymi zagadnieniami, które przynajmniej w języku polskim po raz pierwszy zostają tak szeroko (na ile jest to w ogóle możliwe w przypadku Korei Płn.) naświetlone. Szczególnie wartościowe pozostają źródła pokroju osobistych rozmów z osobami zajmującymi się relacjami w regionie oraz przekłady z koreańskich dokumentów, artykułów czy też przemówień liderów państwa.
Osobiście traktuję "Kim jest Kim Dzong Un" jako pewien szkic, który mam nadzieję posłuży w przyszłości jako fundament do napisania dużo bardziej precyzyjniej i wielobarwnej pracy, co zresztą we wstępie zauważają sami zainteresowani, zdając sobie sprawę z wszelkich niedoskonałości oddanej przez nich do druku pozycji.