Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać LubimyCzytać
30.11.2020

Zbiór pikantnych, świątecznych opowiadań, szamański reportaż Jacka Hugo-Badera, literatura piękna prosto z Korei Południowej i opowieść dla dzieci o brygadzie brawurowych kur. Poznajcie premiery tego tygodnia z patronatem lubimyczytać.pl. 

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Gorąca gwiazdka” Joanna DublerK.A. Figaro, Maya FrostElżbieta K. KozłowskaAlexa LavendaKatarzyna MakKatarzyna Berenika MiszczukJagna RolskaAlicja SkirgajłłoMałgorzata Oliwia SobczakPatrycja StrzałkowskaKaja Łęcka (wyd. Lipstic Books)

Reklama

Co może bardziej rozgrzać atmosferę świąt niż kilka opowieści z pieprzykiem? Zwłaszcza autorstwa popularnych autorek polskich powieści erotycznych. Świetnie znane czytelnikom
i początkujące autorki piszą własną wersję wymarzonych gwiazdek. Będzie wzruszająco, namiętnie, niebo zadrży od przeżywanych orgazmów, a i łza się w oku zakręci od wymarzonych kochanków, których los zsyła w prezencie od Mikołaja.

„Brygada brawurowych kur 2” Adam Skrodzki (wyd. Akapit Press)

Gdy miasteczko zostaje sterroryzowane przez tajemniczą szajkę graficiarzy, policja i mieszkańcy są zupełnie bezradni. Na szczęście wojnę wandalom wydaje nie tylko Brygada, ale i słynny ze spektakularnych akcji i kwadratowej brody detektyw Bródkowski.

Czy jednak ich połączone siły okażą się wystarczające? Dlaczego Sylwia domagała się wezwania egzorcysty, a Bródkowski przemycał do Rosji trzy palety pierogów ruskich za kołem podbiegunowym? I jak tę niecodzienną kontrabandę skomentował sam Władimir Władimirowicz Tupin?

Pytań jest jeszcze więcej, ale na wszystkie znajdziecie odpowiedź w najnowszym tomie z serii BBK!

„Dworska tancerka” Shin Kyung-Sook (wyd. Kwiat Orientu)

Od razu zwrócicie na nią uwagę. I nie będziecie mogli oderwać od niej wzroku. Kim jest kobieta na nabrzeżu w porcie w Jemulpo, ubrana w błękitną suknię i trzymająca w ręce kapelusz ozdobiony wzorami róż? Narzeczoną francuskiego konsula? Pierwszą Koreanką, która przemierzy ocean i zamieszka w Paryżu? Najlepszą dworską tancerką, której Taniec Wilgi porusza serca nie tylko króla? Sierotą wychowywaną w pałacu królowej?

Reklama

Opowieść o Ri Jin fascynuje, bo jej losy nierozerwalnie łączą się z historią Korei, która pod koniec XIX wieku zaczęła otwierać się na świat, zdana na łaskę wielkich mocarstw i targana wewnętrznymi konfliktami. Ale i porusza emocje, bo jej bohaterka boleśnie się przekona, że serce zapłaci cierpieniem, gdy zbyt późno się obudzi. Podążałem krok w krok za Ri Jin, cieszyłem się z nią, wzruszałem, cierpiałem. Odkrywałem z nią dziewiętnastowieczny Paryż i przemierzałem komnaty królewskiego pałacu państwa Joseon. Wsłuchiwałem się w dźwięki fletu daegeum, na którym tak pięknie grał Kang Yeon, ten drugi... To proza wrażliwa na piękno sztuki, muzyki i przyrody, oszczędna w słowach, a przy tym buzująca tłumionymi, silnymi uczuciami. Jestem pewien, że każdy mocno przeżyje spotkanie z „Dworską tancerką”. Wciąż o niej myślę... - Dariusz Mieczysław Mól, „Twój styl”

„Szamańska choroba” Jacek Hugo-Bader (wyd. HBM Hugo-Bader Media)

Jacek Hugo-Bader, reporter, który od trzydziestu lat opisuje upadek imperium sowieckiego. Bierze się tylko za to, co sobie sam wymyśli i zorganizuje, i zawsze jakoś udaje mu się, żeby jego marzenia nie pozostały marzeniami.

Od trzynastu lat marzył o szamańskim temacie – ale się go bał. Przeczytajcie, a dowiecie się czego było się bać. To najbardziej niezwykła podróż w jego życiu. A żeby niezwykła była do samego końca, książkę tę wydał zupełnie sam. Nie licząc błogosławieństwa szamanki Ałtany, szamanów Ondara, Kułana i Andrieja Pawłowa.

[kk]

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 27.11.2020 14:35
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd