rozwińzwiń

Gorąca gwiazdka

Okładka książki Gorąca gwiazdka Joanna Dubler, K.A. Figaro, Maya Frost, Elżbieta K. Kozłowska, Alexa Lavenda, Kaja Łęcka, Katarzyna Mak, Katarzyna Berenika Miszczuk, Jagna Rolska, Alicja Skirgajłło, Małgorzata Oliwia Sobczak, Patrycja Strzałkowska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Gorąca gwiazdka
Joanna DublerK.A. Figaro Wydawnictwo: Lipstick Books literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Gorąca gwiazdka
Lipstick Books
2020-11-25
2020-11-25

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. Grajda, K.N. Haner, Kinga Litkowiec, Agnieszka Siepielska, Agata Suchocka, Paulina Świst, Anna Szafrańska, Marta W. Staniszewska, Anna Wolf
Ocena 6,8
Grzeszne święta Anna Bellon, J.B. G...
Okładka książki Kaprys milionera Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Ocena 6,3
Kaprys milionera Izabella Frączyk, J...
Okładka książki Wigilijne opowieści Tomasz Betcher, Jacek Galiński, Karolina Głogowska, Jagna Kaczanowska, Agnieszka Lis, Agnieszka Litorowicz-Siegert, Magdalena Majcher, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Alek Rogoziński, Małgorzata Oliwia Sobczak, Milena Wójtowicz
Ocena 6,9
Wigilijne opow... Tomasz Betcher, Jac...
Okładka książki Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emilia Szelest
Ocena 6,5
Bardzo cicha noc Ewelina Dobosz, Emi...

Jak ktoś lubi pikantne opowieści to jak najbardziej książka dla niego. Nic się nie ciągnie same konkrety. Szybko się czyta

Książkę przeczytałam w okresie przedświątecznym. Po takim czasie mogę stwierdzić, że niestety nie zapadła mi ona w pamięć. Nawet nie jestem w stanie powiedzieć, czy była interesująca, godna przeczytania. Moja pamięć zawodzi, czy jednak nie była warta zapamiętania?

Książka "Gorąca gwiazdka. Niegrzeczne opowieści" to zbiór opowiadań 12 autorek. 12 historii, w której być może Ty odnajdziesz coś dla siebie.

Mało świątecznego klimatu, akcja opowiadań osadzona jest w grudniu i to właściwie tyle. Sporo seksu na jedno kopyto - ona wilgotna, on nabrzmiały. Żadne z opowiadań nie zostaje na dłużej w pamięci. Utwierdziłam się tylko w przekonaniu, że nie lubię tego typu literatury.

Odkrywcze czy gorące opowieści to nie są. Mało którego bohatera da się polubić, historię nie zapadają w pamięć. Ale czyta się szybko.

Niestety, nie dla mnie tego typu opowiadania. Nie umniejszam nikomu, kto czyta taki gatunek, jednak nie dla mnie ta bajka. To dlaczego po to sięgnęłam? Po Tokarczuk chciałam coś lekkiego, łatwego i przyjemnego. A że nazwisko jednej z Autorek jest mi znane, pomyślałam "czemu nie?" Mam zwyczaj kończenia książek niezależnie od tego jak trudno się czyta daną powieść. A nuż zakończenie zaskoczy. Nie zaskoczyło. Nie ten typ. To było za lekkie, nawet jak na taką tematykę, w moim mniemaniu. Męczyłam się. W niektórych wręcz przypadkach były to u mnie czerwone flagi... No cóż. Gusta, guściki. Teraz już wiem, że poziom lekkości też trzeba odpowiednio zbalansować. Jeden tekst im się udał 😂
"- załóż sobie Tindera...
- i szukaj dziewicy w burdelu?"

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo lubię czytać antologię, bo choć czytanie ich zajmuje mi trochę czasu, to każde opowiadanie jest idealnym przerywnikiem między innymi książkami. W przypadku braku czasu takie jedno, czy dwa opowiadanka też są świetnym rozwiązaniem.
Co do zawartości książki – opowiadania są różnej długości, każda po części dotyka tematyki Świąt i oczywiście zawiera sporo pikanterii. 😊

Gorąca gwiazdka to zbiór niegrzecznych i płonących ogniem sytuacji, które mogę się zdarzyć każdej z nas. Właśnie podczas najbardziej niesamowitej nocy w roku. Jeśli jesteś ciekawa/y sięgnij po lekturę.

Taka do przeczytania na raz, niektóre historię żal że tak krótkie, przeczytałoby się więcej, a niektóre przeciętnie ciekawe ...

Kilka słabych opowiadań, a reszta kompletnie przeciętna.
Wyróżniło się opowiadanie K.B.Miszczuk, ale wyłącznie innym podejściem do tematu tego zbiorku, bo samo w sobie nie przekroczyło poprzeczki przeciętności. Kilka innych opowiadań bardziej mnie zaciekawiło, jednak po kilku dniach już nie pamiętam o czym były ani kto był ich autorem.
Ale jest wyjątek. "Druga twarz" to opowiadanie z wątkiem detektywistycznym. Niestety w sposobie pisania autorki denerwowały mnie dwie rzeczy: po pierwsze, pewna chaotyczność wydarzeń przez wprowadzenie retrospekcji (co przy opowiadaniu jeszcze może nie gubić czytelnika, ale przy dłuższym utworze już tak),po drugie notoryczne zamienne powtarzanie w niemal każdym zdaniu "kobieta", "dziennikarka", jakby autorka nie znała czegoś takiego jak podmiot domyślny.
Właściwie to szkoda było czasu na tą książkę...

Kilka słabych opowiadań, a reszta kompletnie przeciętna.
Ale jest wyjątek. "Druga twarz" to...

"Gorąca gwiazdka" to zbiór różnych niegrzecznych opowieści utrzymanych w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Zwłaszcza w tym czasie czytało mi się je miło, przyjemnie i dość szybko. Żałuję jedynie, że niektóre opowieści są tak krótkie, bo wielu ich bohaterów zdążyłam polubić i jestem ciekawa ich dalszych losów.
Polecam na zimowe wieczory przy choince i lampce wina!

Polecam na zimowe wieczory przy choince i lampce wina!

• 2021
  • 2020