Najpierw książka, później film (17.03.2020)

LubimyCzytać LubimyCzytać
17.03.2020

Najnowszy odtwórca postaci „Draculi”, zwiastun ekranizacji „Marii Panny Nilu” Scholastique Mukasongi i nowe wiadomości dotyczące wiedźmińskiej animacji. Zapraszamy na cotygodniową porcję wieści ze świata książek i filmu.

Najpierw książka, później film (17.03.2020)

To nie był dobry weekend dla światowego box office'u. Jak donoszą filmowe serwisy internetowe, ostatni raz tak niskie wpływy na rynku amerykańskim zostały odnotowane w… 1995 roku. A niestety nic nie zapowiada, by kolejny weekend miał być lepszy. Kolejne premiery kinowe są odwoływane, a prace na planach filmowych wstrzymywane. Nawet serwisy streamingowe notują spadki na światowych indeksach giełdowych. Pozostaje liczyć na to, że kiedy sytuacja się uspokoi, to świat filmu odbije się od dna. Kończąc ten pesymistyczny wstęp, zapraszamy na przegląd książkowo-filmowych wieści z ostatniego tygodnia. Wbrew pozorom parę ciekawostek udało się wyłuskać. 

Bram Stoker Dracula„Dracula”, Bram Stoker (wyd. Vesper)

Jeszcze na początku 2020 roku Marcin Waincetel opowiadał na naszych łamach o złożonym z trzech odcinków miniserialu „Dracula”, który powstał w kooperacji BBC One i Netflixa, a już dzisiaj możemy napisać o kolejnej produkcji osadzonej w świecie stworzonym przez Brama Stokera. „The Brides” będzie inspirowany postaciami narzeczonych Księcia Nocy. W rolach kochanek wampira wystąpią znana z „Gotham” Erin Richards, gwiazda „W garniturach” Gina Torres oraz Katherine Reis. Poznaliśmy również odtwórcę postaci hrabiego Draculi. Tym razem wcieli się w niego chorwacki aktor serialowy Goran Višnjić. Produkcja powstaje dla stacji ABC. Zapraszamy również na nasz siostrzany serwis CiekawostkiHistoryczne.pl, gdzie możecie przeczytać, jak wyglądało życie miłosne prawdziwego Włada Palownika.

Maria Panna Nilu Scholastique Mukasonga„Maria Panna Nilu”, Scholastique Mukasonga (wyd. Czwarta Strona)

Uhonorowana Renaudot Prize, jedną z najważniejszych francuskich nagród literackich, powieść „Maria Panna Nilu” wreszcie trafia na ekran. Opowieść o konflikcie rwandyjskich plemion Tutsi i Hutu z perspektywy katolickiego liceum im. Marii Panny Nilu, kształcącego żeńską elitę kraju, będzie miała premierę we francuskich kinach już 2 maja. Prace nad ekranizacją najważniejszej powieści pochodzącej z Rwandy pisarki Scholastique Mukasongi rozpoczęły się w 2018 roku. Odpowiedzialny za adaptację książki na duży ekran jest reżyser i pisarz Atiq Rahimi, który dotychczas z powodzeniem ekranizował własne powieści. „Maria Panna Nilu” jest więc jego pierwszym filmem realizowanym na podstawie prozy innego autora. Niestety nie mamy jeszcze informacji o ewentualnej polskiej premierze, ale może któregoś z dystrybutorów skusi zwiastun?

Sześć lat póxniej Harlan Coben„Sześć lat później”, Harlan Coben (wyd. Albatros)

Ekranizacja kolejnej powieści Harlana Cobena zostanie wyprodukowana dla Netflixa. Dołączy do już opublikowanych (i zapewne przez większość fanów prozy amerykańskiego pisarza już dawno obejrzanych) seriali, takich jak „The Stranger” i „The Five”. Tym razem zekranizowana zostanie powieść „Sześć lat później”. I nie powstanie serial, a długometrażowy film. Gwiazdą, a także jednym z producentów został Channing Tatum, znany między innymi z „22 Jump Street” i z roli Leo w melodramacie „I że cię nie opuszczę”. Za scenariusz odpowiadać będzie Arash Amel, pracujący dotychczas przy takich filmach, jak „Prywatna wojna” i „Grace księżna Monako”. Na następne szczegóły dotyczące członków ekipy filmowej musimy jeszcze poczekać.

Miecz przeznaczenia Andrzej Sapkowski„Miecz przeznaczenia”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

Chociaż, jak informowaliśmy wczoraj, prace na planie filmowym serialu „Wiedźmin” zostały wstrzymane, to fani sagi Andrzeja Sapkowskiego i tak powinni się doczekać w tym roku ciekawej premiery. Mowa o filmie animowanym „The Witcher: Nightmare of the Wolf”, o którym krążące plotki potwierdziła Lauren S. Hissrich. Jeśli wierzyć internetowym pogłoskom, premiery osadzonej w wiedźmińskim uniwersum animacji powinniśmy doczekać jeszcze w tym roku. W wywiadzie udzielonym serwisowi Comicbook.com scenarzysta filmu Beau DeMayo (odpowiedzialny również za skrypt do trzeciego odcinka pierwszego sezonu aktorskiego „Wiedźmina”) zwraca uwagę, że chociaż niewątpliwie animacja będzie naszpikowana akcją i scenami walki, to równie ważne będą w nim opowiedziana historia i szczere emocje. Wskazuje również, że sam sposób opowiadania będzie częściowo inspirowany dobrze znanym w Polsce anime „Dragon Ball Z”. Akcja filmu będzie toczyć się między pierwszym a drugim sezonem serialu.

Fotografia otwierająca: kadr z filmu „Maria Panna Nilu”, reż. Atiq Rahimi


komentarze [1]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 17.03.2020 08:10
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam