Sześć lat później

Okładka książki Sześć lat później
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2014-02-26
Data 1. wydania:
2013-03-19
Zbigniew A. Królicki

Okładka książki Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2011 Brock Adams, Eric Barnes, Lawrence Block, Harlan Coben, Max Allan Collins, David Corbett, Brendan DuBois, Loren D. Estleman, Beth Ann Fennelly, Ernest J. Finney, Tom Franklin, Ed Gorman, James Grady, Chris F. Holm, Harry Hunsicker, Richard Lange, Joe R. Lansdale, Charles McCarry, Dennis McFadden, Christopher Merkner, Andrew Riconda, S. J. Rozan, Mickey Spillane, Luís Alberto Urrea
Ocena 5,5
Najlepsze amer... Brock Adams, Eric B...
Okładka książki Aż śmierć nas rozłączy Jeff Abbott, Charles Ardai, Jay Brandon, Lee Child, Harlan Coben, Brendan DuBois, Jim Fusilli, Bonnie Hearn Hill, Steve Hockensmith, William Kent Krueger, Laura Lippman, Tim Maleeny, Rick McMahan, P.J. Parrish, Ridley Pearson, Tom Savage, R.L. Stine, Charles Todd, Tim Wohlforth
Ocena 6,6
Aż śmierć nas ... Jeff Abbott, Charle...

Nie jestem fanem ani znawcą kryminałów więc mogę się nie znać ale mnie osobiście ta książka wciągnęła. Porwały mnie zarówno napięcie, fabuła jaki i subtelny, aczkolwiek dobrze zarysowany humor. Poleciłam już ją swojej rodzinie, chciałabym polecić ją również tobie.

Polecam!!!

Polecam!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna dobra książka Cobena. Podczas czytania pojawia się coraz więcej pytań, jednak żadnych odpowiedzi. Wyjaśnienie całej historii, a także wątków które się na nią składają pojawia się na końcu. Wciągająca, intrygująca, zaskakujące zwroty akcji czynią z niej kolejną świetną pozycję, którą polecam.

To druga książka Cobena, którą przeczytałem po wielu latach przerwy. I moje drugie podejście do jego twórczości nie napawa mnie optymizmem.

O ile nie mam żadnych konkretnych zarzutów do powieści, to problem polega na tym, że wszystko co autor opisał zupełnie po mnie 'spłynęło'. Akcja była bardzo jednostajna, brakowało wyróżnionych punktów kulminacyjnych, finał po prostu się zdarzył. Żadna z postaci nie wyróżnia się z tego tłumu przeciętności i wszystko jest podporządkowane popychaniu do przodu historii.

Całość była tak nijaka, że nawet ciężko mi napisać tę opinię...

Jak zwykle u Cobena bywa - był twist, była intryga, było szybko. Czytało się szybko, historia nie była wciągająca, nie na tyle by zapadła w pamięć na dłużej. Momentami było nudno, a cała zagadka rozwiązywała się na samym końcu na kilku kartkach. Nie wiem skąd zachwyty, ale znając inne dzieła autora uznaję, ze ta książka jest przeciętna, żeby nie powiedzieć słaba.

Książka wg mnie bardzo przeciętna. Z racji tego, że każdą książkę czytam do końca, to tę chciałam skończyć jak najszybciej, by mieć ją już za sobą.

Po prostu słaba .

Po prostu słaba .

Jestem fanką Cobena ale ta historia była niedorzeczna i nudna. Główny bohater jest chyba superbohaterem, że po tylu ciosach nadal funkcjonował i logicznie rozwiązywał zagadke :). Cała historia została streszczona na kilku ostatnich kartkach.

Wciągająca, chociaż czasami padało za dużo nazwisk i można się było pogubić. Ale cała historia bardzo ciekawa, oczywiście zakończenie typowo w stylu Cobena - zaskakujące :)

I co można więcej żądać od książki, jeszcze autora na tym poziomie.
Wartka akcja, skomplikowana intryga, cały czas napięcie, logiczne wyjaśnienie, przesłanie by nigdy nie poddawać się.
To gwarantuje nie złą zabawę, no i tak jest..
Klasa sama w sobie.
Brawo.
9 turbacz

I co można więcej żądać od książki, jeszcze autora na tym poziomie.
To gwarantuje nie złą zabawę, no i tak jest..
Klasa sama w sobie.
Brawo.