Sześć lat później

Okładka książki Sześć lat później Harlan Coben
Okładka książki Sześć lat później
Harlan Coben Wydawnictwo: Albatros Seria: W labiryncie kłamstw kryminał, sensacja, thriller
W labiryncie kłamstw
Six Years
Albatros
2018-04-24
2014-02-26
2013-01-01
Zbigniew A. Królicki

Całkiem przyjemna, ale jednocześnie rozczarowująca. Spodziewałam się lepszego plot twistu, patrząc na pozostałe książki autora.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

ŚWIETNA KSIĄŻKA! Ma krótkie rozdziały przez co szybko i przyjemnie się ją czyta, treść książki jest bardzo dobrze przedstawiona, nie ma tutaj lania wody, a na prawdę jest mnóstwo ciekawych wątków. Książka była nieprzewidywalna i co trochę byłam zaskoczona nowym tokiem wydarzeń. Postać głównego bohatera według mnie była bardzo dobrze przemyślana a sam autor zadbał o każdy możliwy szczegół w tym thrillerze. Aż szkoda że już skończyłam ją czytać.

Moim zdaniem jedna z lepszych książek jakie czytałam, trochę kryminału, trochę miłości i tajemnice - oczywiście pokręcone jak to u Cobena. Czyta się lekko i przyjemnie. Chociaż główny bohatera nie raz mnie irytował swoim zachowaniem to bardzo go polubiłam i jego wytrwałość w poszukiwaniu prawdy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobra książka, fajna przygoda. Jak zwykle u Cobena nie można się nudzić.

Dobra książka, fajna przygoda. Jak zwykle u Cobena nie można się nudzić.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z góry muszę się przyznać że moja opinia o powieści "Sześć lat później" Harlana Cobena jest nieobiektywna gdyż to pierwszy dobry kryminał jaki przeczytałem, a tym samym pierwsza książka tego autora, więc wiecie, jest pewien sentyment.
Ale po kolei, o czym zatem jest "Sześć lat później".
Jake Fisher i Natelie tworzą szczęśliwą parę do czasu gdy pewnego dnia Natalie informuje Jake'a że bierze ślub z Doddem Sandersonem, a porzuconemu partnerowi każe obiecać iż będzie trzymać się od nich z dala. Obiecaj mi !
Jacke dotrzymuje obietnicy, zostaje wykładowcą na Uniwersytecie Lanforda, jednak jego tęsknota sprawia iż nie jest w stanie wejść w relacje z innymi kobietami, zatem gdy sześć lat później widzi nekrolog Todda Sandersona postanawia złamać obietnicę i odnaleźć Natalie. Od tego momentu wraz z naszym bohaterem zaczynamy grę w której stawką staje się nie tylko jego życie.
Historia mistrza kryminałów wciąga czytelnika w brutalny przestępczy świat pełen tajemnic których lepiej czasem nie odkrywać, a samego Jacke'a wprowadza na drogę z której nie ma już powrotu.
Jest to mocny solidny kryminał z zaskakującymi zwrotami akcji, umieszczonymi jednak z dużym wyczuciem.
Drugi raz czytam tą książkę i drugi raz jestem zachwycony kunsztem Harlana Cobena.

Ale po kolei, o czym zatem jest "Sześć lat później".

W końcu trafiłam na Cobena, który wciąga od pierwszej strony

W końcu trafiłam na Cobena, który wciąga od pierwszej strony

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna książka, sporo się dzieje, chociaż były momenty, w których trochę się nudziłam. Mimo to uważam, że jest to jedna z lepszych książek tego gatunku i zdecydowanie warto ją przeczytać.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

O tej książce nie mogę powiedzieć nic innego, niż to, że wzruszyła mnie do łez, po tym gdy z milion razy sprawiła, że na moment przestałam ufać swojemu własnemu umysłowi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Taka właśnie przeciętna książka, bez szału raczej. Fabuła jakaś tak naciągana, chociaż pomysłowa.

Z braku laku można przeczytać

Z braku laku można przeczytać

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie potrafię dokończyć. Nie po drodze mi ostatnio z Cobenem. Przydługie opisy, akcja nudnawa.. no nie dam rady.. odpadłam po 122 stronach (z 303)

• Harlan Coben
  • Coben