rozwiń zwiń

Zapraszamy na Śląskie Targi Książki w Katowicach

LubimyCzytać LubimyCzytać
08.10.2018

Prawdziwa uczta dla miłośników książek w Katowicach! Przed nami czwarta edycja Śląskich Targów Książki. Świetni autorzy, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez ponad 180 wystawców, warsztaty, spotkania literackie, dyskusje, atrakcje dla dzieci i wystawy, nie zabraknie też premier – tak zapowiadają się 4. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października.

Zapraszamy na Śląskie Targi Książki w Katowicach

Śląskie Targi Książki staną się dla mieszkańców całej aglomeracji świetną okazją do spotkań z popularnymi i nagradzanymi autorami oraz do udanych zakupów książek z oferty ponad 180 wystawców z całej Polski. Na Targach można będzie znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich. Coś interesującego znajdą dla siebie zarówno miłośnicy powieści obyczajowych, kryminałów, reportażu, fantastyki, jak i wielbiciele poezji, poradników i komiksów. Nie zabraknie też bogatej oferty książkowej dla dzieci. Małe, niezależne oficyny wydawnicze pod szyldem Świadomych Wydawców, przygotowały na Targi ekspozycję wartościowych i atrakcyjnych książek z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej. Obecność licznych antykwariatów umożliwi uzupełnienie domowych bibliotek także o starsze tytuły. Pełna lista wystawców.

Spotkania z autorami

W tym roku swój udział w Śląskich Targach Książki zapowiedziało ponad 140 autorów, wśród nich będą m.in.: prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, prof. Joanna Papuzińska, Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Łukasz Orbitowski, Jakub Małecki, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Jakub Ćwiek, Ryszard Ćwirlej, Weronika Gogola, Katarzyna Surmiak-Domańska, Wojtek Miłoszewski, Anna Kańtoch, Andrzej Franaszek, Anna Ficner-Ogonowska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Krystyna Kofta, Michał Ogórek, Barbara Kosmowska, Leszek Talko, Agnieszka Tyszka, Mikołaj Marcela, Henryk Sawka, Andrzej Saramonowicz oraz Federico Moccia. Niewątpliwą atrakcją Targów będzie spotkanie ze Szczepanem Twardochem wokół premiery śląskiej edycji powieści „Drach”. Będą także znani nie tylko jako autorzy czołowi polscy himalaiści: Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski, a także dziennikarze: Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Jerzy Sosnowski i Marek Przybylik oraz Tatiana Mindewicz-Puacz, Antoni Piechniczek, Zbigniew Boniek i Bronisław Cieślak. Lista spotkań autorskich.

A ponadto

Na najmłodszych i nieco starszych czytelników czekać będzie wiele atrakcji, wśród nich m.in.: wydarzenia organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną – Czytelnia pod Sówką oraz Laboratorium Słowa – warsztaty typograficzno-literackie. Również z myślą o dzieciach odbędzie się spotkanie z Mikołajem Marcelą, autorem wegekryminału dla dzieci w każdym wieku. Beata Sadowska zdradzi, dlaczego Momo nie lubi podróży, Dariusz Rekosz zaprosi na spotkanie „Magia Słowa”, a Andrzej Żak opowie o swojej najnowszej książce wydanej z okazji 100-lecia niepodległości – „Kasztanka”. Całe klasy i rodziny będą mogły wziąć udział w Ostrym Dyżurze Literackim zorganizowanym przez portal czasdzieci.pl i dowiedzieć się, jakie książki wybrać, by uniknąć czytelniczej nudy lub by wreszcie pokochać czytanie. Do wspólnego czytania bajek oraz na warsztaty z ich ilustrowania zaprosi Fundacja Miasto Słów. Patryk Obarski ze Stowarzyszenia Śląscy Blogerzy Książkowi opowie o ekranizacjach i adaptacjach, a Marcin Wilk ze Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury poprowadzi warsztaty, na których dzieci i młodzież dowiedzą się więcej o pracy tłumacza. Na wybrane zajęcia, które odbędą się w piątek, obowiązują zapisy.

Ważna informacja! Już po raz czwarty Śląscy Blogerzy Książkowi przeprowadzą na Targach wymianę książek i zapewne pobiją rekord z zeszłego roku. Pełny program wydarzeń.

Wystawy

W przestrzeni Targów można będzie zobaczyć sześć wystaw. Wystawę zdjęć ilustrujących najważniejsze wydarzenia w polskiej historii, kulturze, nauce i gospodarce na przestrzeni ostatnich stu lat, pochodzących z albumu „Polska 100 lat”  (wydawnictwa BOSZ), wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawę przygotowaną przez Bibliotekę Śląską „Złota 10 Architektury Katowic drugiej połowy XX wieku” w ramach projektu Dziedzictwo Architektury Górnego Śląska oraz wystawę poświęconą meczom piłkarskim Polski z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim, związaną z premierą książki „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956-2018”, pierwszej kompleksowej monografii opisującej ponad 60-letnią historię obiektu.

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” zaprosi na wystawę pod hasłem „Kreską polskich i szwedzkich ilustratorów”, prezentującą wybranych bohaterów książek Astrid Lindgren. Wydawnictwo Debit zaprezentuje niezwykłe portrety bohaterek „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” z okazji polskiej premiery drugiej części tego światowego bestsellera, a Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach wraz z WYTWÓRNIĄ przygotowała wystawę plakatów pochodzących z książki „Kto ty jesteś?" Edgara Bąka i Joanny Olech, opowiadającej o patriotyzmie inaczej, czyli lekko, nowatorsko i na dziecięcą miarę.

---

Śląskie Targi Książki, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, plac Sławika i Antalla 1

12-14 października 2018 roku

piątek i sobota w godz. 10.00-18.00

niedziela w godz. 10.00-17.00

WSTĘP WOLNY


komentarze [7]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Smorfia 12.10.2018 13:59
Czytelnik

Mnie nie zabraknie na targach. Będę na spotkaniu autorskim z Panią Katarzyną Bonda i Federico Moccia. A ci co nie będą na targach niech żałują.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Durga 11.10.2018 23:47
Czytelniczka

Zazdroszczę wszystkim, którzy zaczną buszować w książkach już jutro, mam nadzieję, że do soboty wystarczy egzemplarzy, zwłaszcza w pudłach ze starociami ;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
ewka_beer 09.10.2018 22:21
Czytelniczka

A ja nie mam z kim psa zostawić - kocham książki ale i kocham także Spikiego...trudny i ciężki wybór, ale juz sie dokonał - nie jadę :-( wybiorę się za to na Targi do Krakowa - już mam załatwioną opiekunkę na 3 dni dla mojego kochanego pupila :-) Jak wrócę z książkami do domu pewnie bedzie zadowolony, że znów długie wieczory przy lampce , herbacie i kocu! Wszytskim którzy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Smorfia 12.10.2018 13:56
Czytelnik

Dziękuję. Ja się wybieram.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
domiczytapl 09.10.2018 10:12
Czytelniczka

Ależ się już nie mogę doczekać!!!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LiterackiPrzeszpieg 09.10.2018 13:44
Czytelniczka

Ja też 😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 08.10.2018 11:32
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post