StrażniczkaNocy 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 3 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Imperium burz
    Imperium burz
    Autor:
    Droga do tronu Terrasenu dopiero się rozpoczęła. I choć młoda królowa z każdym dniem coraz lepiej poznaje potęgę swojej magii, to wie, że nie wygra wojny z Erawanem w pojedynkę. Nadszedł czas szukania...
    czytelników: 5180 | opinie: 221 | ocena: 8,67 (2025 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-20 16:03:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 2)

(...) Dopóki ci, którzy znaczą najwięcej, znają prawdę, nie dbam o pozostałych. (...) Nie wiem od czego mam zacząć. Myślałam, że to pierwsza część była świetna. Dopóki nie otworzyłam pierwszych stron „Dworu Mgieł i Furii”. Dopiero wtedy zrozumiałam w jakim ogromnym byłam błędzie. Przez te książkę moje serce radowało się i rozpadało na miliony kawałku niezliczoną ilość razy.... (...) Dopóki ci, którzy znaczą najwięcej, znają prawdę, nie dbam o pozostałych. (...) Nie wiem od czego mam zacząć. Myślałam, że to pierwsza część była świetna. Dopóki nie otworzyłam pierwszych stron „Dworu Mgieł i Furii”. Dopiero wtedy zrozumiałam w jakim ogromnym byłam błędzie. Przez te książkę moje serce radowało się i rozpadało na miliony kawałku niezliczoną ilość razy. Ostatnie trzy rozdziały skutkowały tym, że kilka razu musiałam sięgać po chusteczki, bo nie widziałam literek przed sobą. Wspaniała historia Feyry poruszyła mnie do tego stopnia, że do tej pory nie mogę otrząsnąć się z wrażenia, że moje serce jest do połowy puste, a moje oczy i wyobraźnia czują niedosyt. Zakochałam się w każdym calu każdej strony. 760 stron pełnych miłości, akcji, uczuć, intryg i WSZYSTKIEGO! Zdecydowanie jest to najlepsza książka Fantastyczna jaką kiedykolwiek czytałam

pokaż więcej

 
2018-10-16 19:03:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Dwór cierni i róż (tom 1)

(...) Wszystko, co kocham, zawsze w końcu tracę. Bardzo niewielu osobom mówię o skrzydłach. Albo o lataniu.(...) Sarah J. Maas to autorka wielu wspaniałych książek i cykl „Dworów” zdecydowanie nie jest tutaj wyjątkiem. «Dwór Cierni i Róż” to wspaniała, pełna wzruszeń i wyzwań opowieść o losach Feyry. Książka jest napisana w wspaniały sposób. Tak jak nie przepadam za... (...) Wszystko, co kocham, zawsze w końcu tracę. Bardzo niewielu osobom mówię o skrzydłach. Albo o lataniu.(...) Sarah J. Maas to autorka wielu wspaniałych książek i cykl „Dworów” zdecydowanie nie jest tutaj wyjątkiem. «Dwór Cierni i Róż” to wspaniała, pełna wzruszeń i wyzwań opowieść o losach Feyry. Książka jest napisana w wspaniały sposób. Tak jak nie przepadam za długa opisówką w książkach, tak w tej mogłabym czytać po kilkanaście stron opisów miejsc, obrazów, ludzi. Feyra jest dziewczyną z trudnym charakterem. Na początku tak niezmiernie mnie irytowała, że miałam ochotę powyrywać połowę stron, ale po pewnym czasie jej historia pochłonęła mnie w całości i nie chciała puścić jeszcze na długo po skończeniu książki. Uwielbiam jak dużo się dzieje, a w tej książce dzieje się bardzo dużo. Jest kilka fenomenalnych wątków, których nie będę zdradzała. Muszę przyznać, że na początku moje serce całkowicie należało do Tamlina, ale później niestety musiałam je oddać w inne ręce. Rhysand jest zabójczym gościem w tażdym tego słowa znaczeniu. Chyba po prostu bardziej pociągają mnie takie złe typy. To po prostu trzeba przeczytać!

pokaż więcej

 
2018-09-30 17:58:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Szóstka wron (tom 1)

(…) - Dobrze, ale jeśli Pekka Rollins pozabija nas wszystkich, zmuszę ducha Wylana, żeby nauczył mnie grać na flecie, żebym mógł wkurzać twojego ducha.
Brekkerowi zadrgały usta.
- A ja zatrudnię ducha Matthiasa, żeby skopał twojemu duchowi tyłek.
- Mój duch nie będzie się zadawał z twoim duchem - odparł sztywno Matthias, a potem zaczął się zastanawiać, czy morskie powietrze rzuciło mu się na...
(…) - Dobrze, ale jeśli Pekka Rollins pozabija nas wszystkich, zmuszę ducha Wylana, żeby nauczył mnie grać na flecie, żebym mógł wkurzać twojego ducha.
Brekkerowi zadrgały usta.
- A ja zatrudnię ducha Matthiasa, żeby skopał twojemu duchowi tyłek.
- Mój duch nie będzie się zadawał z twoim duchem - odparł sztywno Matthias, a potem zaczął się zastanawiać, czy morskie powietrze rzuciło mu się na mózg.(…)
Leigh Bardugo to autorka wielu książek, które zachwyciły milion osób. Miałam okazję przeczytać jedną z jej pozycji „Szóstka Wron” i muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem. Przeżyłam nie mały szok kiedy czytając dowiedziałam się, że bohaterowie są w moim wieku jak nie młodsi. Po raz pierwszy wczułam się całym sercem w akcję rozgrywającą się na blisko pięciuset stronach. Może to zasługa tego, że bohaterowie są w moim wieku albo po prostu, co tu ukrywać wreszcie trafiłam w swoje gusta i autorka wykonała kawał dobrej roboty.
„Szóstka Wron” opowiada o losach sześciu nastoletnich przestępców, którzy należą do gangu „Szumowin” i mają okazję zarobić gigantyczne pieniądze. Muszą tylko wykonać niewykonalny skok na najbardziej niebezpieczne i najlepiej strzeżone miejsce na świecie, mianowicie na Lodowy Dwór. Kaz Brekker zbiera ekipę z osób, które nie mają nic do stracenia. Każdy z bohaterów jest wyjątkową osobowością, która ma swój charakterek i wspaniałe zdolności.
Matthias jest legendarnym wojownikiem druskelle. Oskarżony o handel niewolnikami odsiaduje swoje w więzieniu.
Nina to wspaniała Grisza. Ciałobójczyni, która nie chce zabijać bezbronnych.
Inej, czyli nasza kochana Zjawa. Nie ma rzeczy, która się przed nią ukryje. Wyciągnie każdy sekret od każdej możliwej osoby.
Jasper to świetny rewolwerowiec i ktoś wyjątkowy…
Wylan… syn okropnie bogatego kupca.
I nasz kochany Kaz. Brudnoręki. Demon. Chłopak ma wiele imion.
Autorka we wspaniały sposób przedstawiła w książce sytuację i wydarzenia pokazując je nam z kilku różnych perspektyw. Oszczędziła nam narracji pierwszoosobowej i ciągnących się w nieskończoność opisów przeżyć wewnętrznych.
Jednym słowem. BOMBA. Wspaniała książka. Polecam każdemu, kto czuje się dobrze w takim gatunku jak fantastyka. Śmiem twierdzić, że możemy tutaj znaleźć nutkę kryminału.

Wiktoria Iwańska.

pokaż więcej

 
2018-08-11 11:51:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Wysłannicy (tom 1)

Do tej pory życie Larysy sprowadzało się tylko do przyziemnych spraw. Matura, najlepsza przyjaciółka - Zuzia, dobre oceny w szkole, kochająca rodzina i wspaniały talent malarski. Mimo wszystko główna bohaterka ma wrażenie, że czegoś jej brakuje. Boryka się z problemem wyboru studiów. Nie wiem czy powinna wybrać Akademię Sztuk Pięknych czy może iść w takim kierunku jak jej ojciec.... Do tej pory życie Larysy sprowadzało się tylko do przyziemnych spraw. Matura, najlepsza przyjaciółka - Zuzia, dobre oceny w szkole, kochająca rodzina i wspaniały talent malarski. Mimo wszystko główna bohaterka ma wrażenie, że czegoś jej brakuje. Boryka się z problemem wyboru studiów. Nie wiem czy powinna wybrać Akademię Sztuk Pięknych czy może iść w takim kierunku jak jej ojciec. Osiemnastolatka jest chodzącą z głową w chmurach marzycielką. Od zawsze marzyła o wielkiej miłości bez granic. Wierzy w to, że gdzieś tam na świecie jest osoba, która jest jej przeznaczona.

Pewnego wieczoru Larysa wracając ze spotkania ze znajomymi spotyka na swojej drodze spotyka mężczyznę ze swojego koszmaru - Gabriela. Ona bierze go za zwykłego faceta. On ją za kogoś kim nie jest. Po tym spotkaniu nastolatka nie może przestać myśleć o nieznajomym.

Akcja powoli się rozwija, a my poznajemy bohaterów. Dużym plusem jest to, że autorka opisując uczucie rosnące między Gabrielem, a Larysą nie jest ckliwe. Rośnie stopniowo, a bohaterowie na początku nie zdają sobie z tego sprawy.

"L'amore a prima vista" - Miłość od perwszego wejrzenia

Jest to miano, którym określano życiową wybrankę każdego Dunkelda. Gabriel w pewnym momencie określa tym mianem Larysę. Oznajmia jej, że jest ona jego miłością od pierwszego wejrzenia. Pewnie większość dziewczyn w tych czasach nie uwierzyła by swojemu chłopakowi gdyby tak powiedział, ale trudno się dziwić. Niektórzy ludzie wierzą w L'amore a prima vista, a niektórzy po prostu nie. Po tym wyznaniu nasza bohaterka zostaje wprowadzona do świata Guardianów i Tentatorów. Później rozgrywa się multum wydarzeń, które kształtują ostateczne zakończenie.

Książka pełna tajemnic, przyjaźni przyziemnych wyborów i oddania. Czytając ją po raz trzeci (dwa razy w starym wydaniu i raz z tym) z czytym sumieniem mogę powiedzieć, że autorka dobrze wiedziała co robi. Wzogaciła wydarzenia z pierwszego wydania o nowe sytuacje i co najważniejsze (dla mnie) pozwoliła nam zobaczyć świat oczami Gabriela.

Myślę, że tej książki nie da się opisać nawet w 10000 słów. Trzeba ją po prostu przeczytać i poczuć to. Trzeba dzięki swojej wyobraźni wedrzeć się w świat Larysy i Gabriela.
W skali 1-10 oceniam książkę na mocne 9.
Serdecznie polecam.

pokaż więcej

 
2018-08-11 11:48:14
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Wysłannicy (tom 2) | Seria: Young
 
Moja biblioteczka
22 17 79
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd