Larista

Cykl: Wysłannicy (tom 1)
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Smilly

Larysa kończy właśnie 18 lat. Ma jedno marzenie – chce odnaleźć prawdziwą miłość. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie i wkrótce napotyka na swojej drodze przystojnego Nieznajomego. Kilka dni później poznaje także Daniela. Od tej chwili jej życie zmienia się – obaj mężczyźni, Gabriel i Daniel, kryją w sobie tajemnicę, która kusi Larysę, ale także przeraża. Kiedy poznaje tajemnice Guardianów i Tentatorów, jej życie nabiera tempa. Finał powieści przynosi zaś bardzo zaskakujące rozwiązanie...

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Magdalena T | 2013-08-31
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Zacznę może od tego, że opis tak trochę mi nie pasuje do całości, jest taki ogólnikowy i spłycony. Ale wielokrotnie spotkałam się z tym, że czytelnicy narzekają, że tego typu opisy mijają się z treścią. A skoro mowa o treści, to fabuła jest ciekawa. Sam pomysł też. Miłym zaskoczeniem był fakt, że znajdujemy tutaj nasze polskie realia. Nie spodziewałam się tego, gdyż nie wnikałam aż tak dokładnie w treść a jak już wspominałam nazwisko autorki nic mi nie mówiło. Gabriel przebija nawet znanego wszystkim Edwarda ze sagi Zmierzch, co pozwala bujać w obłokach. Żaden mężczyzna nie będzie taki szarmancki, delikatny, przesłodzony i przystojny jak ci panowie z powieści. No, ale do takich chwilową słabość czytając można przez chwilę mieć (śmiech). Trochę nawet przypomina mi to polską wersję Zmierzchu z tym, że bez wampirów. Nie, żeby był to jakiś plagiat, ale mam takie skojarzenie, może to przez tą doskonałość Gabryiela i przez jego staroświeckie zachowanie i zapewne przez przesłodzony wątek....

Wioleta Sadowska | 2018-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2018

"My, ludzie, mamy dwa wyjścia – brać los takim, jakim jest lub odebrać sobie życie".

Gdy rozmawiałam z Melissą Darwood o początkach jej kariery pisarskiej, nie spodziewałam się, że autorka powie mi, iż jej debiut nie był inspirowany bestsellerowym cyklem "Zmierzch" Stephenie Meyer. Co więcej, okazało się, że zarys historii opowiedzianej w tej książce to zapisy pamiętnika pisarki sprzed ponad piętnastu laty. To było dla mnie zaskakujące. Tym bardziej więc cieszę się, że "Larista" dzięki wznowieniu, otrzymała swoje drugie życie.

Melissa Darwood to ukrywająca się pod pseudonimem polska pisarka, pochodząca z małego, ale jakże urokliwego miasteczka w środkowej Polsce. Romantyczna dusza, kochająca przyrodę, zwierzęta i książki. Swoją twórczość kieruje do czytelniczek młodych duchem, spragnionych romantyzmu i intensywnych emocji. "Larista" w swoim pierwszym wydaniu pojawiła się w 2013 r.

Larysa to osiemnastolatka, mająca jedno marzenie - pragnie znaleźć prawdziwą miłość. Pewnego dnia,...

mclena | 2015-10-18
Przeczytana: 17 października 2015

"Wiele w życiu widziałem i rzadko się zdarza, by ktoś szczerze przejął się losem drugiego człowieka. A ty się przejęłaś. Dobrze wiem że jeśli ludzie robią coś dobrego, to albo kierują się strachem, albo oczekują czegoś w zamian."

Decydując się na "Laristę" szukałam czegoś przyjemnego do czytania, jednocześnie sięgającego działu fantasy, ale nie wybiegającego aż tak poza lata współczesne i był to bardzo dobry wybór. Mimo swojego wieku książka sprawiła mi ogromną przyjemność i poświeciłam jej zaledwie jedno popołudnie. Wciągnęła mnie do granic możliwości, co więcej przeniosą mnie do czasów szkolnych, za którymi do tej pory czasem wzdycham z utęsknieniem. Zazwyczaj książki z działu literatury młodzieżowej uderzają infantylnymi i naiwnymi postaciami, średnimi dialogami ratujące się przeważnie fabułą, a czasem nawet to kuleje. Tutaj... cóż... Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona!
Pierwsza rzecz - ledwo rozpoczęłam pierwszy rozdział coś mnie tknęło. Wiedziałam, że styl autorki nie...

TINA | 2013-05-07
Na półkach: Przeczytane, New Adult, 2013
Przeczytana: 07 maja 2013

„Dwa serca. Jedno bicie. Niech mnie odnajdzie miłość na całe życie”
Takiej miłości szuka główna bohaterka Larysta i mimo szczerych chęci mimo tego, że co roku życzy sobie ‘mieć chłopaka’, nie udaje jej się osiągnąć tego marzenia.
Aż pewnego dnia wracając do domu napotyka na tajemniczego Nieznajomego, który obezwładnia jej ciało i umysł jednym spojrzeniem- „Postać anielska. Dusza diabelska”.
Jak się okazuje między bohaterami rodzi się ‘L’amore a prima vista”, ale tuż za rogiem czyha zło, które chce skusić Larysę i posłać do czeluści piekielnych….
Piękna opowieść o prawdziwej miłości, niesamowita fabuła i najważniejsze : podczas lektury przypomniały mi się wszystkie ciepłe uczucia jakim darzy się osobę w której widzimy swój ideał, swoją drugą połówkę :) o fascynacji do nowo poznanej osoby i błysku w oku!
Przyszła wiosna i zakochałam się na nowo :)
Polecam w 100%

rinos | 2017-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 listopada 2017

prawie 7 gwiazdek

"Larista" to kolejna książka po "Pryncypium" M. Darwood, którą przeczytałam. Oceniam tę historię ciut niżej, ale polska autorka ma dar do pisania historii paranormal. Fabuła, język i bohaterowie tworzą spójną całość. Zdarzały się pewne niedociągnięcia, czasami było zbyt słodko i różowo, ale jako całość świetnie mi się tę pozycję czytało.
Jeżeli chcecie się oderwać od dnia codziennego i mile spędzić popołudnie z książką (ma ok. 160 stron) to polecam "Laristę".

Katniss | 2013-07-01

Larysa od zawsze marzyła, aby mieć chłopaka. Kogoś kto zrozumiałby ją i był przy niej.
W dniu osiemnastych urodzin nastolatka wypowiada życzenie, w którym pokłada swoją nadzieję.
Gdy sąsiadka dziewczyny dostaje zawału stoi przy niej jakiś chłopak i nie stara się w żaden sposób pomóc. Dziewczyna wpada w szał i pomimo tego próbuje pomóc kobiecie. Chłopak jest zaskoczony, ponieważ nikt nie powinien go zobaczyć...
Wkrótce Larysa poznaje też Daniela, który wywołuje w niej dziwne emocje, w żaden sposób nie miłe. Dziewczynę przydusza zapach siarki, który jest przez niego silnie wydzielany.
Jedno życzenie, zmienia wszystko na czym opierała się Larysa. Wywraca jej świat do góry nogami.

"Dwa serca, jedno bicie, niech mnie odnajdzie miłość na całe życie."

Paranormal romance jest coraz bardziej znany. Miłość, stworzenia, o których się nam nawet nie śniło. Wszystko to zawładnęło światem literackim, tym razem również Polską. Nie ukrywam- uwielbiam takie książki, więc dziwną rzeczą nie będzie,...

Larysa chciała znaleźć miłość swojego życia, najlepiej zakochać się w kimś od pierwszego wejrzenia. Gdyby jednego mężczyzny było za mało, los postanowił zesłać jej aż dwóch potencjalnych kandydatów. Każdy z nich skrywał jakąś tajemnicę, a dodatkowo okazało się, że obaj panowie znają się od wielu lat.
Byłam zaskoczona, patrząc na nazwisko autorki, kiedy okazało się, że fabuła osadzona jest w polskich realiach. Pomysł na fabułę może nie jest oryginalny, bo walka sił Dobra i Zła jest ostatnio bardzo powszechna w literaturze, ale autorka zmodyfikowała go i nadała mu oryginalności. Całość napisana jest lekko, ale ma swój wyczuwalny klimat.
Sceny miłosne są napisane w tak subtelny i zgrabny, a jednocześnie obrazowy sposób, że czytając czułam jak pocą mi się dłonie. Piękne słowa i emocje, tego właśnie oczekuję po książkach – że doświadczę tego, co w życiu zdarza się naprawdę rzadko.
Książkę czyta się dobrze i przyjemnie. Powieść młodzieżowa z elementami magii. Fajna, tajemnicza książka...

Pistacia_Vera | 2018-07-09
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 lipca 2018

"L’amore a prima vista" i oczywiście amore per sempre. paranormalna, słodka historia o miłości nastolatki i nieśmiertelnego włoskiego szlachcica. odwieczna walka dobra ze złem. książka skierowana raczej do nastoletnich czytelników, dla mnie zbyt słodka, wolę "Tryjon"

Lenalee | 2013-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2013

Wakacje to taki czas, kiedy mam największą ochotę na czytanie książek prostych, banalnych, być może trochę nawet „odmóżdżających”, które sprawią, że bardzo luźno podejdę do opisywanych w nich historii. Spodziewałam się, że „Larista” spełni w tym względzie moje oczekiwania i nie tylko podaruje mi chwile, w których będę mogła się odprężyć, ale również pozwoli na zżycie się ze światem przedstawionym oraz bohaterami tej powieści. Niestety, książka Melissy Darwood nie do końca spełniła swoją rolę i częściej odczuwałam irytację niż przyjemność z poznawania tej historii.

Larysa to szczęśliwa nastolatka, mieszkająca w małej miejscowości, która ma prawie wszystko, czego mogłaby oczekiwać: najlepszą przyjaciółkę, kochających rodziców i wspaniały talent malarski, z którym może wiązać swoją przyszłość. Brakuje jej tylko jednego – prawdziwej miłości. W dniu swoich osiemnastych urodzin wypowiada życzenie, nie mając pojęcia, że może się ono spełnić. Wkrótce, zupełnie nieoczekiwanie, na jej...

Ruthless_Woman | 2013-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2013

"Larista"
Ogólnie nie przepadam za tematyką fantastyczną, ale mimo to sięgnęłam po tą książkę. Okładka przykuła moją uwagę, bardzo mi się spodobała więc wzięłam ją.
Nie myliłam się; książka przypadła mi do gustu i wręcz wciągnęła mnie w swój przebieg powieści. Bardzo szybko się czyta i jest przyjemna, lecz pod koniec zetknęłam się ze złym drukiem, pewnie felerny nakład poszedł.
"Dwa serca, jedno bicie, niech mnie odnajdzie miłość na całe życie."
8/10 Bardzo dobra książka :)