MaiTakeru 
Tak wiele książek, a tak mało czasu. :) Uwaga! Zaproszenia do "znajomych" akceptuję tylko od tych osób, które znam osobiście/z innych stron internetowych.
27 lat, kobieta, niedaleko Warszawy, status: Czytelniczka, dodała: 56 książek i 4 cytaty, ostatnio widziana 4 tygodnie temu
Teraz czytam
  • Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
    Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu
    Autor:
    Biblia Tysiąclecia to najpopularniejsze narodowe wydanie Pisma Świętego. Zawiera jedyny polski tekst Pisma Świętego, zatwierdzony do stosowania w liturgii przez Konferencję Episkopatu Polski, przys...
    czytelników: 5663 | opinie: 295 | ocena: 8,03 (2129 głosów) | inne wydania: 70

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-16 17:20:03
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, We fragmentach
Cykl: Dr David Hunter (tom 1)

Nie zdzierżyłam. Odłożyłam książkę po około 100 stronach.

Matko kochana, jak to jest źle napisane. Nie dajcie się zwieść pierwszej stronie - potem jest dużo, DUŻO gorzej pod względem technicznym.

Dawno takiej grafomanii nie czytałam. A pomysł też nie jest na tyle ciekawy, żeby dla niego masochistycznie brnąć dalej. Uciekający od swoich demonów miastowy, surowy i niesympatyczny pastor,...
Nie zdzierżyłam. Odłożyłam książkę po około 100 stronach.

Matko kochana, jak to jest źle napisane. Nie dajcie się zwieść pierwszej stronie - potem jest dużo, DUŻO gorzej pod względem technicznym.

Dawno takiej grafomanii nie czytałam. A pomysł też nie jest na tyle ciekawy, żeby dla niego masochistycznie brnąć dalej. Uciekający od swoich demonów miastowy, surowy i niesympatyczny pastor, mieszkańcy małej wioski popadający w histerię - wszystko to już było, było, było. No i jeszcze ten wątek romantyczny, gdzie dwoje trzydziestoparolatków wstydziochuje się jak para totalnych szczeniaków. Co za żenada.

Do tego fabuła jest sztucznie rozwlekana przez opisywanie każdej czynności głównego bohatera, a narracja jest prowadzona w 1. osobie liczby pojedynczej.
Wszystko to sprawia, że całość czyta się jak powieść kryminalną autorstwa licealisty. Jedynie powtykana tu i ówdzie wiedza z zakresu patologii nie pasuje do takiej wizji, no ale to zdecydowanie za mało, żeby uratować ten bajzel.

Dam głowę, że końcówka to był jakiś idiotyczny twist, którego każdy by się domyślił na długo przed jego wyjawieniem. Nie polecam.

pokaż więcej

 
2018-07-16 17:07:50
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Fantasy /Sci-Fi /Horror
Seria: Kameleon

Tytuł chwalony powszechnie jako najstraszniejsza powieść o nawiedzonym domu, jaka została napisana. Mnie niestety "Nawiedzony" srogo rozczarował. Jak wiele innych osób wspomniało, nie dzieje się tu nic godnego uwagi aż do połowy książki. W dodatku wszystkie dialogi są napisane w niesamowicie sztuczny, czy wręcz dziwaczny sposób. Towarzyskie pogaduszki są tu tak infantylne i zarazem kuriozalne,... Tytuł chwalony powszechnie jako najstraszniejsza powieść o nawiedzonym domu, jaka została napisana. Mnie niestety "Nawiedzony" srogo rozczarował. Jak wiele innych osób wspomniało, nie dzieje się tu nic godnego uwagi aż do połowy książki. W dodatku wszystkie dialogi są napisane w niesamowicie sztuczny, czy wręcz dziwaczny sposób. Towarzyskie pogaduszki są tu tak infantylne i zarazem kuriozalne, że ciężko jest traktować główne postacie inaczej niż z irytacją.

Żeby oddać sprawiedliwość - finał co prawda nabiera kolorów, ale ostatecznie też nie jest jakiś niesamowity. Musiałby być dużo lepszy, żeby nadrobić wspomniane powyżej wady. W skrócie pomysł był i rozumiem, "co autor miał na myśli" (psychologiczna groza), ale jak dla mnie nie został on należycie przedstawiony.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
425 254 1360
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (9)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (8)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd