Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach: ,

Sarah Larsen ma 25 lat i wraz z narzeczonym Jonathanem mieszka w Nowym Jorku. Pracują razem w restauracji „Palenisko”. Wynajmują mieszkanie i ledwo wiążą koniec z końcem. Powodem trudnej sytuacji materialnej młodych są zobowiązania Sarah względem wierzycieli. Dziewczyna zadłużyła się po uszy, ratując zdrowie i życie ciotki Clary, która po śmierci jej rodziców otoczyła ją opieką i wychowywała jak własną córkę. Nigdy im się nie przelewało, ciocia zmarła, a długi zostały.
Larsen szuka dodatkowej pracy i znajdując odpowiednie ogłoszenie, postanawia podjąć wyzwanie. Wie, że dodatkowe pieniądze pomogą spłacić długi i wyjść na prostą. Po rozmowie kwalifikacyjnej podpisuje klauzulę poufności i może już zacząć pracę w charakterze niani. Nie potrafi uwierzyć w swoje szczęście. Ma opiekować się 4-latką o imieniu Patty. Rodzina dziewczynki jest zamożna, mieszka w apartamentowcu na Manhattanie. Rodzina Birdów jest jednak dziwna, Sarah dowiaduje się o niej coraz więcej szczegółów, które ją niepokoją, wprost przerażają. Jest czwartą nianią dziewczynki i nie czuje się pewnie, kiedy dowiaduje się co przydarzyło się niani drugiej. Czuje się zagrożona, nie wie już, komu może ufać, a komu nie. Niejednokrotnie myśli o porzuceniu pracy. Czy wytrwa? Co tu się właściwie dzieje? Autorka dozuje czytelnikowi napięcie, żeby na końcu odkryć wszystkie karty.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze, szybko. Jeśli lubicie thrillery psychologiczne, to na pewno spodoba się Wam ta pozycja. Polecam.

Sarah Larsen ma 25 lat i wraz z narzeczonym Jonathanem mieszka w Nowym Jorku. Pracują razem w restauracji „Palenisko”. Wynajmują mieszkanie i ledwo wiążą koniec z końcem. Powodem trudnej sytuacji materialnej młodych są zobowiązania Sarah względem wierzycieli. Dziewczyna zadłużyła się po uszy, ratując zdrowie i życie ciotki Clary, która po śmierci jej rodziców otoczyła ją...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Amelie Lamont od dziecka była bardzo samodzielna. Gdy miała 7 lat zmarła jej matka. Wraz z ojcem przeprowadziła się z Francji do Anglii, by być bliżej babci. Ta niestety też szybko odchodzi z tego świata. Kiedy Amelie ma 16 lat, po długiej chorobie na raka umiera jej ojciec. Dziewczyna zostaje sama. Wyjeżdża do Londynu, podejmuje tam pracę i każdego dnia walczy o przetrwanie.

Amelie poznaje Carolyn Blakely, która wraz z dwoma przyjaciółkami odgrywa ważną rolę w życiu młodej dziewczyny.
Duży wpływ na jej życie ma też Ned Hawthorpe, syn miliardera, z którym zawarty układ może okazać się śmiertelnie niebezpieczny.

Akcja książki rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. A rozpoczyna się od porwania Amelie i jej męża. Poznajemy przeszłość dziewczyny aż do chwili obecnej, kiedy to jest przetrzymywana wbrew własnej woli.

Autorka w tej książce ukazuje między innymi to, jak duży wpływ na nasze życie mają podejmowane przez nas decyzje.

Amelie Lamont od dziecka była bardzo samodzielna. Gdy miała 7 lat zmarła jej matka. Wraz z ojcem przeprowadziła się z Francji do Anglii, by być bliżej babci. Ta niestety też szybko odchodzi z tego świata. Kiedy Amelie ma 16 lat, po długiej chorobie na raka umiera jej ojciec. Dziewczyna zostaje sama. Wyjeżdża do Londynu, podejmuje tam pracę i każdego dnia walczy o...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Główna bohaterka książki - Marta Rychter po 22 latach wraca do swojego rodzinnego miasta Zielonej Góry. W wypadku samochodowym, w którym niegdyś uczestniczyła, zginął jej ojciec, a ona jako młoda dziewczyna z wyrzutami sumienia uciekła do Glasgow. Po latach wraca jako dojrzała kobieta żeby sobie przypomnieć okoliczności wypadku, ponieważ zaraz po nim dostała amnezji i jego przebieg jest jej znamy tylko z opowieści innych osób. Jest gotowa zmierzyć się z przeszłością.
Jak ułożą się jej relacje z rodziną i znajomymi po powrocie? Czy będzie zszokowana tym, co sobie przypomni?

Innym wątkiem książki jest przypadkowe spotkanie Marty i Wiktora, który po śmierci żony nie potrafi odnaleźć się w życiu. Tych dwoje życiowo poranionych ludzi wspiera się wzajemnie.

To piękna, ciepła opowieść o ludziach, którzy po traumatycznych przeżyciach uczą się na nowo żyć, ufać i kochać.

Główna bohaterka książki - Marta Rychter po 22 latach wraca do swojego rodzinnego miasta Zielonej Góry. W wypadku samochodowym, w którym niegdyś uczestniczyła, zginął jej ojciec, a ona jako młoda dziewczyna z wyrzutami sumienia uciekła do Glasgow. Po latach wraca jako dojrzała kobieta żeby sobie przypomnieć okoliczności wypadku, ponieważ zaraz po nim dostała amnezji i jego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Kit McDeere, to kobieta po 30-stce, mieszkająca z ojcem. Niedawno pochowała matkę, która chorowała na nowotwór.
Kit przyjmuje zlecenie opieki nad 70-letnią Lenorą Hope. Kobieta jest sparaliżowana, włada jedynie lewą ręką. Komunikuje się pisząc słowa na maszynie do pisania. Opiekunka przeprowadza się do rezydencji, która lata świetności ma już dawno za sobą.

Lata temu, w roku 1929 w murach tego budynku, usytuowanego na klifie, doszło do tragedii. Nastoletnią Lenorę oskarżono o zabicie rodziców i siostry. Z braku dowodów nie została jednak skazana. Całe swoje życie przebywa w murach Hope’s End.

Poprzednia opiekunka Mary zostaje zamordowana. Prawdopodobnie odkryła tajemnicę z przeszłości. Tym samym była dla kogoś zagrożeniem. Obecnie to Kit pragnie dowiedzieć się, co się stało 54 lata temu w tej posiadłości.

W książce jest wiele wątków, nie sposób o wszystkich wspomnieć. Nie chcę też zabierać Wam przyjemności odkrywania tajemnic Hope’s End. Dodam tylko, że lektura zaskakuje i wciąga ;)
Gorąco polecam tę książkę, jak i inne dzieła autora.

Kit McDeere, to kobieta po 30-stce, mieszkająca z ojcem. Niedawno pochowała matkę, która chorowała na nowotwór.
Kit przyjmuje zlecenie opieki nad 70-letnią Lenorą Hope. Kobieta jest sparaliżowana, włada jedynie lewą ręką. Komunikuje się pisząc słowa na maszynie do pisania. Opiekunka przeprowadza się do rezydencji, która lata świetności ma już dawno za sobą.

Lata temu, w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Pietro Gerber - psycholog dziecięcy znany z „Domu głosów” próbuje wraz z policją wyjaśnić sprawę zaginionego 12-latka i jego matki. W swojej terapii stosuje hipnozę. Chce za wszelką cenę pomóc odnalezionemu chłopcu o imieniu Nikolin. Ryzykuje swoją karierą, przeciwstawiając się sędzi Anicie Baldi. Wplątuje się w sidła, które zastawił na niego inny hipnotyzer, mając w tym swój cel. „Gra”, w którą dał się wciągnąć jest przerażająca, ale nie może się od niej uwolnić. Za każdym razem musi znaleźć klucz, by dostać się na kolejny poziom historii fabularza. Kim jest fabularz?

Fabuła książki jest wielowątkowa, miesza się teraźniejszość z przeszłością.
Jeśli lubicie mroczne zagadki, thrillery, to musicie poznać tę pozycję.
Ależ to było dobre! Polecam.

Pietro Gerber - psycholog dziecięcy znany z „Domu głosów” próbuje wraz z policją wyjaśnić sprawę zaginionego 12-latka i jego matki. W swojej terapii stosuje hipnozę. Chce za wszelką cenę pomóc odnalezionemu chłopcu o imieniu Nikolin. Ryzykuje swoją karierą, przeciwstawiając się sędzi Anicie Baldi. Wplątuje się w sidła, które zastawił na niego inny hipnotyzer, mając w tym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

W drugiej części sagi kontynuowane są losy rodziny Wilamowskich. Trwa wojna. Rodzina się rozpierzchła. Jedni trafili do niewoli: do obozu pracy, inni na przymusowe roboty. Trwają wysiedlenia, przejęcia gospodarstw, domów, ziemi.

Wawrzyniec ze złamaną nogą w dalszym ciągu przebywa w Dłutowie, u brata i matki wraz z córką Edzią.
Rozalia z córką Agnesą zostały w rodzinnym domu w Lidzbarku, dokwaterowano im dwóch Niemców. Kobieta chce żeby po wojnie łatwiej im było się odnaleźć, żeby każdy z Wilamowskich miał dokąd wrócić. Trudne to były czasy. Czy uda się ocalić rodzinę Wilamowskich, kiedy to każdy dzień jest wyzwaniem?
Poznajemy również powojenną historię tej familii.

Książka zawiera prawdziwe zdarzenia. Pięknie napisana saga dotyczy rodziny autorki. Zadbała ona o każdy szczegół. Książkę wzbogaciła o elementy gwary lokalnej, obrzędy, przepisy kulinarne. Lektura wzbudziła we mnie wiele emocji. Cudowna „muślinowa saga” na pewno na długo zostanie w mojej pamięci. Gorąco polecam.

W drugiej części sagi kontynuowane są losy rodziny Wilamowskich. Trwa wojna. Rodzina się rozpierzchła. Jedni trafili do niewoli: do obozu pracy, inni na przymusowe roboty. Trwają wysiedlenia, przejęcia gospodarstw, domów, ziemi.

Wawrzyniec ze złamaną nogą w dalszym ciągu przebywa w Dłutowie, u brata i matki wraz z córką Edzią.
Rozalia z córką Agnesą zostały w rodzinnym...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Akcję książki autorka osadziła w czasie międzywojennym. Opowiedziała historię życia krawca - Wawrzyńca Wilamowskiego, jego żony i ich dzieci.

W domu rodzinnym Wawrzyńca nie przelewało się. Z tego powodu chłopak szybko opuścił dom. Wyuczył się zawodu krawca i z czasem dorobił się tytułu mistrzowskiego. Założył rodzinę. Rozalia była jego drugą żoną, mieli ośmioro dzieci, które były dumą, ale i zmartwieniem rodziców.
Pewnej zimowej nocy woźnica przywiózł do domu Wilamowskich noworodka płci żeńskiej, mówiąc, że to mała Wilamowska. Dziewczynka zajęła miejsce Nastki, którą podczas karmienia niechcący przydusiła matka (Rozalia). O zamianie dzieci wiedziały tylko cztery osoby. Czyją córką była Franciszka? Wawrzyńca, czy jego syna Mietka?
Główny bohater uczestniczył w Wielkiej Wojnie i przez całe późniejsze życie, co noc wracały do niego wojenne koszmary..

Tajemnice, zdrady, romanse, skandale - czytelnik znajdzie tu wszystko. Nie sposób wspomnieć o każdym poruszonym w lekturze wątku. Widać ogrom pracy włożonej w napisanie tej sagi.

W tle mamy wydarzenia historyczne. Książka jest mieszanką wspomnień, prawdy i fikcji.
Musicie wiedzieć, że lektura była dla mnie prawdziwą ucztą. Książka ta jest jedną z perełek w mojej biblioteczce. Ogromnie polecam.

Akcję książki autorka osadziła w czasie międzywojennym. Opowiedziała historię życia krawca - Wawrzyńca Wilamowskiego, jego żony i ich dzieci.

W domu rodzinnym Wawrzyńca nie przelewało się. Z tego powodu chłopak szybko opuścił dom. Wyuczył się zawodu krawca i z czasem dorobił się tytułu mistrzowskiego. Założył rodzinę. Rozalia była jego drugą żoną, mieli ośmioro dzieci,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Akcja rozgrywa się w dwóch miejscach jednocześnie.
Pierwszym miejscem akcji jest Polska, Gdańsk. Zuzanna, to kobieta po czterdziestce, rozwódka, ma syna Natana (studenta). Prowadzi firmę produkującą okna. Zuzanna ma wszystko, oprócz miłości. Za namową przyjaciółki na portalu randkowym poznaje mężczyznę Jacka Boone. Ten proponuje jej egzotyczne wakacje w Afryce.

Drugim miejscem akcji jest Republika Południowej Afryki, Pretoria. Joy Makeba, to dziewiętnastoletnia dziewczyna, która po śmierci matki opiekuje się dwiema młodszymi siostrami. Po ojcu dziewczynek ślad zaginął. Natomiast jej ojciec nie pomaga jej finansowo. Honor nie pozwala Joy prosić o pomoc. Pracuje w pizzerii jako kelnerka. Ledwo starcza im na życie. Kłopoty sprawia jej również starszy brat Steve, który wdał się w nieciekawe towarzystwo.

Losy kobiet w pewnym momencie splatają się ze sobą.
W książce zostało poruszonych wiele wątków, przez co jest jeszcze bardziej ciekawa. Żałuję, że tak szybko się skończyła. Lektura zdecydowanie przypadła mi do gustu. Uwielbiam takie klimaty. Gorąco polecam.

Akcja rozgrywa się w dwóch miejscach jednocześnie.
Pierwszym miejscem akcji jest Polska, Gdańsk. Zuzanna, to kobieta po czterdziestce, rozwódka, ma syna Natana (studenta). Prowadzi firmę produkującą okna. Zuzanna ma wszystko, oprócz miłości. Za namową przyjaciółki na portalu randkowym poznaje mężczyznę Jacka Boone. Ten proponuje jej egzotyczne wakacje w Afryce.

Drugim...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Książka napisana jest lekko, zabawnie i z humorem.
Na początku akcja jest mało wartka, poznajemy bohaterów i ich losy z przeszłości. Obserwujemy rodzące się pomalutku uczucie.
Później lektura nabiera tempa, dochodzą nowe wątki, rozkręca się. Z każdą stroną coraz bardziej wciąga. Autorka pokazuje nam nie tylko siłę miłości, ale również siłę PRZYJAŹNI.
Nie odkładajmy życia na potem, bo jutra może już nie być albo może się ono diametralnie zmienić. Nie wiemy co przyniesie kolejny dzień. Nie zamykajmy się na uczucia, na innych ludzi, na świat.
Jak dla mnie niektóre opisy były zbyt dokładne i rozbudowane. Dopiero od około 200 strony książka zaczyna się rozkręcać. Niemniej jednak jej treść daje do myślenia i niesie ze sobą przesłanie.
Dziękuję za możliwość zapoznania się z lekturą przed jej premierą.

Książka napisana jest lekko, zabawnie i z humorem.
Na początku akcja jest mało wartka, poznajemy bohaterów i ich losy z przeszłości. Obserwujemy rodzące się pomalutku uczucie.
Później lektura nabiera tempa, dochodzą nowe wątki, rozkręca się. Z każdą stroną coraz bardziej wciąga. Autorka pokazuje nam nie tylko siłę miłości, ale również siłę PRZYJAŹNI.
Nie odkładajmy życia...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Bardzo ciekawa historia. Dzień ślubu, który powinien być jednym z najpiękniejszych w życiu, tutaj okazuje się najgorszym, gdyż dochodzi do zaginięcia panny młodej. Rozpoczynają się intensywne poszukiwania. Załamany mąż robi wszystko, by dowiedzieć się co stało się z jego żoną. Przyjaciółka Evie zajmuje się nim w trudnych chwilach. Każdy ma jakieś tajemnice. Interesująca fabuła sprawia, że książkę czyta się szybko, a czytelnik pragnie dowiedzieć się gdzie podziała się Evie, która rzekomo skoczyła z klifu, a której ciała nigdy nie znaleziono. Lubię książki z morałem, a ta bez wątpienia taka była. Zachęcam do przeczytania.

Bardzo ciekawa historia. Dzień ślubu, który powinien być jednym z najpiękniejszych w życiu, tutaj okazuje się najgorszym, gdyż dochodzi do zaginięcia panny młodej. Rozpoczynają się intensywne poszukiwania. Załamany mąż robi wszystko, by dowiedzieć się co stało się z jego żoną. Przyjaciółka Evie zajmuje się nim w trudnych chwilach. Każdy ma jakieś tajemnice. Interesująca...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to


Na półkach: ,

„Narzeczona z getta” pomimo poruszanego tematu jest książką, którą lekko się czyta. Można zapoznać się z całością w ciągu 1-2 dni. Książka podzielona jest na dwie części, pierwsza opowiada o współczesnej, młodej kobiecie, która próbuje rozwiązać zagadkę związaną z tajemniczą szafą, jaka znalazła się w jej posiadaniu, druga część opisuje losy żydowskiej, zakochanej w synu szklarza dziewczyny, która chcąc przeżyć trudne, wojenne czasy, zmuszona była mieszkać w szafie. Obie historie łączy nie tylko szafa, ale też przeżywane przez główne bohaterki uczucia i emocje.
Książka jest napisana prostym, zrozumiałym językiem. Idealna na popołudniowy relaks przy kawie.

„Narzeczona z getta” pomimo poruszanego tematu jest książką, którą lekko się czyta. Można zapoznać się z całością w ciągu 1-2 dni. Książka podzielona jest na dwie części, pierwsza opowiada o współczesnej, młodej kobiecie, która próbuje rozwiązać zagadkę związaną z tajemniczą szafą, jaka znalazła się w jej posiadaniu, druga część opisuje losy żydowskiej, zakochanej w synu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Okładka książki Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer Ewa Beniak-Haremska, Anna Sakowicz
Ocena 8,5
Listy do A. Mi... Ewa Beniak-Haremska...

Na półkach: , ,

„Listy do A.” to książka pełna emocji, chwytająca za serce. Przedstawia ona problem rodzinny, jakim jest choroba Alzheimera. Ta jeśli dotyka jednego z członków rodziny, dotyczy tak naprawdę w jakimś stopniu wszystkich domowników. Każdy (choćby pośrednio) styka się z konsekwencjami choroby, o czym możemy przekonać się z książki A. Sakowicz. Autorka opisuje chorobę z punktu widzenia dziecka, małej dziewczynki, która pisze listy do tajemniczego pana A, prosząc go o to, by zostawił jej ukochaną babcię w spokoju.
Opisywane zachowania starszej pani są mi znane, bo doświadczałam podobnych sytuacji i emocji z bliską mi osobą.
Książkę polecam tym, którzy nie mieli styczności z chorobą Alzheimera (z lektury mogą dowiedzieć się podstawowych informacji na jej temat), ale także tym, którzy zmagają się z jej skutkami na co dzień (by dodać im wiary, siły i nadziei). Tak naprawdę jest to pozycja dla wszystkich. Książka zawiera dużo obrazków, można ją przeczytać w 2-3 godziny.

„Listy do A.” to książka pełna emocji, chwytająca za serce. Przedstawia ona problem rodzinny, jakim jest choroba Alzheimera. Ta jeśli dotyka jednego z członków rodziny, dotyczy tak naprawdę w jakimś stopniu wszystkich domowników. Każdy (choćby pośrednio) styka się z konsekwencjami choroby, o czym możemy przekonać się z książki A. Sakowicz. Autorka opisuje chorobę z punktu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to