AcBD

Profil użytkownika: AcBD

Nie podano miasta Mężczyzna
Status Czytelnik
Aktywność 13 tygodni temu
11
Przeczytanych
książek
32
Książek
w biblioteczce
5
Opinii
41
Polubień
opinii
Nie podano
miasta
Mężczyzna
Dodane| Nie dodano
Ten użytkownik nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach:

Praca niezwykle konkretna, napisana w zwięzłym, ładnym, zrozumiałym chyba dla każdego stylu. Brak w niej wyrafinowanych form, będących (często wprowadzanym na siłę) standardem wielu prac naukowych i esejów autorstwa wybitnych lub mniej wybitnych pedagogów i socjologów. Gustave Le Bon rezygnuje tu więc z wszelkiego rodzaju literackich "efektów specjalnych", skupiając się raczej na konkretnym, przejrzystym przedstawieniu swoich obserwacji, przy jednoczesnym dowodzeniu ich słuszności poprzez przytaczanie konkretnych, trudnych do zanegowania przykładów historycznych.

Polecam zwłaszcza osobom młodym, dążącym do zrozumienia procesów społecznych i politycznych, będących podwalinami naszej cywilizacji. Ja sam żałuję bardzo, że w moich nastoletnich latach nie interesowałem się tymi procesami zupełnie, ani, że w moim bezpośrednim otoczeniu nie było osób, które by mnie do zapoznania się z tą i podobnymi pracami nakłoniły. Zapoznałem się dopiero niedawno, w wieku dwudziestu sześciu lat. Jednak jak mawia klasyk "lepiej późno niż wcale" i "nic straconego" Jeśli jesteś więc osobą młodą (bądź starszą), pełną chęci zdobywania wiedzy lub cierpiącą z powodu wewnętrznych rozterek spowodowanych niemożnością rozumowego ogarnięcia skomplikowania otaczającego cię świata, NIE ZWLEKAJ, idź do biblioteki, księgarni, wypożycz lub kup i czytaj, czytaj, czytaj...
Naprawdę warto.

Praca niezwykle konkretna, napisana w zwięzłym, ładnym, zrozumiałym chyba dla każdego stylu. Brak w niej wyrafinowanych form, będących (często wprowadzanym na siłę) standardem wielu prac naukowych i esejów autorstwa wybitnych lub mniej wybitnych pedagogów i socjologów. Gustave Le Bon rezygnuje tu więc z wszelkiego rodzaju literackich "efektów specjalnych", skupiając się...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

No i jak tu nie uwielbiać twórczości pana Grzędowicza ? W moim ( i zapewne nie tylko moim ) przypadku jest to niemożliwe. Styl, oryginalność, pomysłowość, inteligencja, lekkość pióra, umiejętność wciągnięcia czytelnika w akcję. Jarosław Grzędowicz posiada wszystko, co posiadać powinien klasowy fantasta. Seria pod tytułem Pan Lodowego Ogrodu to istne mistrzostwo, dzieło, które z dumą można prezentować jako jedno z najwybitniejszych w gatunku polskiej fantastyki.
Czy Hel 3 to powieść równie wybitna ?


Rok 2058. Europa na skraju ekologicznego szaleństwa, śmiało wojujący islamiści, nowoczesne technologie, niepokojące zbrojenia mocarstw, wszechobecne zakazy i nakazy, absolutna kontrola władzy nad ludźmi i jej bezkompromisowa nietykalność.Tak wygląda wizja świata przedstawiona
w powieści. Nic przyjemnego, w takiej rzeczywistości dobrze żyje się jedynie elitom ( czy też może elytom, jak w pewnym momencie określił ich główny bohater ) .

Norbert jest iwenciarzem, czyli kimś na wzór niezależnego dziennikarza. Swoją twórczość publikuje w sieci, czyli MegaNecie. Wysokość jego zarobków uzależniona jest od ilości obejrzeń jego filmów ( podobnie pracują współcześni Youtuberzy ). Tyle, że w tym świecie o jakości filmu stanowi stopień jego... brutalności. MegaNet chcę krwi i śmierci, więc Norbert mu ją daje. Jednak wydarzenia, które filmuje wcale nie spływają po nim jak po kaczce. Norbert jest bohaterem pełnokrwistym i ciekawym. Ma duszę marzyciela, który w świecie pełnej kontroli pragnie zrobić coś ważnego dla ludzkości.

Samą powieść czyta się przyjemnie i raczej lekko. Nowoczesne słownictwo może być pewną przeszkodą dla starszych czytelników, ale z rozdziału na rozdział nawet ci powinni się do niego przyzwyczaić. Historia jest wielowątkowa i wciągająca. W pewnym momencie akcja jednak mocno zwalnia, i czytelnik może poczuć się nieco zagubiony, jakby sam autor nie do końca wiedział do czego właściwie zmierza główny wątek. Dużym minusem tej powieści jest dla mnie brak pewnej płynności historii, ale to tylko moja, subiektywna opinia.

No i jest jeszcze zakończenie. Oczywiście nie będę niczego spojlerował. Napiszę tylko, że zakończenie jest dla mnie raczej zawodem. Wynika to chyba z tego, że liczyłem na coś zupełnie innego, pewnych elementów po prostu się tu nie spodziewałem. Niemniej jednak książka jest naprawdę dobra. Problem w tym, że brakuje jej "tegoczegoś". To słynne "tocoś" jest tym co odróżnia dobrą książkę od wybitnej, a Hel 3 na pewno "tegoczegoś" nie posiada. Szkoda, bo potencjał był bardzo duży.

Na koniec pragnę dodać coś, o czym nie wypada nie wspomnieć, a co jest swoistą puentą całej powieści i chyba jej najważniejszym elementem. Przesłanie. Pan Jarosław krytykuje, przestrzega, i w tym celu tworzy straszliwą wizje przyszłości. Czy wizja ta to tylko fantastyka ? Czytelnik o otwartym umyśle z pewnością poważnie się nad tym zastanowi. Do mnie pan Jaroslaw dotarł i szczerze mnie poruszył. Bardzo się cieszę, że są jeszcze tacy autorzy. Niepoprawni, niezależni, po prostu wolni.

Solidne 7/10
Szczerze polecam.

No i jak tu nie uwielbiać twórczości pana Grzędowicza ? W moim ( i zapewne nie tylko moim ) przypadku jest to niemożliwe. Styl, oryginalność, pomysłowość, inteligencja, lekkość pióra, umiejętność wciągnięcia czytelnika w akcję. Jarosław Grzędowicz posiada wszystko, co posiadać powinien klasowy fantasta. Seria pod tytułem Pan Lodowego Ogrodu to istne mistrzostwo, dzieło,...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Prawdziwa magia

Wojciech Cejrowski zaskakuje, i robi to w sposób bardzo pozytywny. O ile pierwsza cześć książki to typowy dla niego, zabawny reportaż o podróży do Ameryki Południowej, to im dalej w las tym... bardziej magicznie. Jego opowieść jest niesamowita. Chodź zalatuje tu fantastyką, ciężko jest nie uwierzyć autorowi w opisane przez niego wydarzenia. Pewnie dlatego, że Cejrowski to Cejrowski, i bynajmniej trudno posądzić go o kłamstwo. Poza tym warte odnotowania jest to, jak bardzo otwiera się przed czytelnikiem i nie boi się opisać wydarzeń, przez które ( pewnie przez wielu przeciwników ) mógłby zostać nazwany szaleńcem. Książka inna, odrealniona i piękna. Gorąco polecam.

Prawdziwa magia

Wojciech Cejrowski zaskakuje, i robi to w sposób bardzo pozytywny. O ile pierwsza cześć książki to typowy dla niego, zabawny reportaż o podróży do Ameryki Południowej, to im dalej w las tym... bardziej magicznie. Jego opowieść jest niesamowita. Chodź zalatuje tu fantastyką, ciężko jest nie uwierzyć autorowi w opisane przez niego wydarzenia. Pewnie dlatego,...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika AcBD

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [2]

Jarosław Grzędowicz
Ocena książek:
6,9 / 10
29 książek
2 cykle
Pisze książki z:
2317 fanów
Andrzej Pilipiuk
Ocena książek:
6,7 / 10
90 książek
10 cykli
Pisze książki z:
3398 fanów

statystyki

W sumie
przeczytano
11
książek
Średnio w roku
przeczytane
1
książka
Opinie były
pomocne
41
razy
W sumie
wystawione
11
ocen ze średnią 6,0

Spędzone
na czytaniu
82
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
2
minuty
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]

Znajomi [ 1 ]