Miłości Romy Schneider

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Romy in love. Die liebe in Leben der Romy Schneider
978-83-258-0177-9
Nati

Romy była jak dziecko. Biegła na oślep, potykając się o iluzje. – Joseph Losey. Tą moją mordką mogę wszystko – mawiała legenda francuskiego kina. Czy rzeczywiście? Niezwykła biografia – swoista kronika miłosna – pokazuje Schneider zarówno jako genialną aktorkę ponad 60 filmów, jak i „królową cierpienia”. Kobietę, która nie znalazła szczęścia w dwóch małżeństwach i wielu romansach – także z...

Romy była jak dziecko. Biegła na oślep, potykając się o iluzje. – Joseph Losey.

Tą moją mordką mogę wszystko – mawiała legenda francuskiego kina. Czy rzeczywiście? Niezwykła biografia – swoista kronika miłosna – pokazuje Schneider zarówno jako genialną aktorkę ponad 60 filmów, jak i „królową cierpienia”. Kobietę, która nie znalazła szczęścia w dwóch małżeństwach i wielu romansach – także z kobietami. Czytamy o debiucie pięknej piętnastolatki, o jej pracy nad rolą słodkiej cesarzowej Sissi i gwiazdy porno w Najważniejsze to kochać. O tym, jak walczyła o czystą, bezwarunkową miłość, a mężczyźni kochali głównie jej książeczkę czekową. O życiu w szaleńczym tempie oraz kilkumiesięcznych okresach depresji i niewychodzenia z domu na południu Francji. Poruszającą opowieść ubarwiają doskonałe zdjęcia bohaterki – fotosy z filmów i fotografie z prywatnego archiwum.

źródło opisu: http://www.kdc.pl/milosci-romy-schneider_p3655867.html#longDescr

źródło okładki: http://www.kdc.pl/milosci-romy-schneider_p3655867.html#longDescr

ira | 2013-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 16 listopada 2013

Johannes Thiele we wprowadzeniu uczciwie przyznaje, że to nie biografia i należy mu wierzyć. To nawet nie jest porządna książka, to kilka przypadkowo dobranych zdjęć i luźnych komentarzy na temat ról i związków uczuciowych Romy Schneider.
Nie dowiedziałam się niczego nowego o aktorce. Większość zdjęć też już zdarzyło mi się kiedyś widzieć.
Ogólne wrażenie takie, jakbym przeglądała "Galę" albo inną "Vivę".

nellanna | 2011-09-06
Przeczytana: 05 września 2011

Książka na jeden wieczór i raczej do zapomnienia. Życie Romy nie wydało mi się zbyt fascynujące. Jej miłości? Zostały opisane bardzo powierzchownie i właściwie nic z tej lektury nie zatrzyma się w pamięci na dłużej. Może poza kilkoma fotografiami, które licznie wypełniały kartki. Aktorka miała piękną twarz i ciało. Ale żeby ocenić jej talent, musiałabym wrócić do filmów.

skumperlak | 2011-07-30

Plusy jedynie ze względu na materiał ilustracyjny...
Romy - nimfa, która włada wyobraźnią, kobiecość i namiętność wcielona, Romy, w którą mogę wpatrywać się godzinami, Romy, która po prostu BYŁA i swoim jestestwem zagarniała świat tylko dla siebie; Romy - nieposkromiona egoistka i nieodgadniona kusicielka. Romy... ach, Romy...

Nati | 2011-07-28
Na półkach: Posiadam, 2011, Przeczytane
Przeczytana: 28 lipca 2011

Czyta się ją bardzo przyjemnie. Może nie ma zbyt dużo szczegółów i informacji, ale jak sama nazwa wskazuje autor skupił się na jednym aspekcie jej życia- miłości. Książka bardzo ładnie wydana

atun | 2016-04-17
syla | 2016-01-07