Białe Plamy - Czarne Plamy: sprawy trudne w polsko-rosyjskich stosunkach 1918-2008

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
978-83-624-5300-9
stosunki
historia
-ai-

Książka jest jednym z rezultatów prac Polsko-Rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych. Na tom składają się ekspertyzy polskich i rosyjskich uczonych, którzy przedstawili oceny najtrudniejszych problemów w stosunkach między naszymi państwami na przestrzeni ostatnich 90 lat. Zamiarem autorów było nie tyle poszukiwanie nowych nieznanych faktów i dokumentów dotyczących najnowszej historii...

Zamiarem autorów było nie tyle poszukiwanie nowych nieznanych faktów i dokumentów dotyczących najnowszej historii polsko-rosyjskich stosunków, ile raczej zaprezentowanie syntezy zdarzeń i procesów znanych i niekwestionowanych, ale postrzeganych z dwóch różnych perspektyw.
W ten sposób w 16 rozdziałach polscy i rosyjscy badacze ukazali, jakie miejsce w pamięci obu narodów zajmują sprawy, które często budzą emocjonalne spory i utrudniają układanie zorientowanych na przyszłość normalnych stosunków między Polską a Rosją.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.merlin.pl