Ryzyko w eksporcie. Metody i sposoby ograniczania

Wydawnictwo: Key Text
biznes, finanse

Książka jest poświęcona istocie, źródłom i sposobom ograniczania ryzyka w działalności eksportowej. Składa się z pięciu rozdziałów: Istota ryzyka w działalności międzynarodowej zabezpieczenie przed ryzykiem w eksporcie zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie eksportującym Działalność eksportowa w obszarach o podwyższonym stopniu ryzyka Skuteczność zabezpieczenia eksportu na rynkach o podwyższonym stopniu ryzyka. Autorka, Iwona Gorzeń-Mitka, jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Wydziale zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Pozycja przeznaczona jest dla studentów, ekonomistów i praktyków gospodarczych, dla których istotna jest znajomość źródeł ryzyka w eksporcie i sposobów ich ograniczania.