A Dangerous Thing

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Adrien English Mysteries". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MLR Press
978-0979311055
angielski
wiedźma

Suffering from writers block and frustrated with his tentative relationship with hot but closeted L.A.P.D. Homicide Detective Jake Riordan, gay bookseller and mystery writer Darien English travels to northern California where he finds a body in his front drive. By the time the sheriffs arrive, the body has disappeared, and Darien once again finds himself playing amateur sleuth.

źródło opisu: http://www.borders.com/online/store/TitleDetail?sku=0979311055

źródło okładki: http://www.fantasticfiction.co.uk/l/josh-lanyon/dangerous-thing.htm

DeLorn | 2015-04-28
Monis | 2011-11-03