Death of a Pirate King

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Adrien English Mysteries". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Loose Id
1934531316
angielski
wiedźma

Gay bookseller and reluctant amateur sleuth Adrien English's writing career is suddenly taking off. His first novel, Murder Will Out, has been optioned by notorious Hollywood actor Paul Kane. But when murder makes an appearance at a dinner party, who should be called in but Adrien's former lover, handsome closeted detective Jake Riordan, now a Lieutenant with LAPD. And that may just drive...

But when murder makes an appearance at a dinner party, who should be called in but Adrien's former lover, handsome closeted detective Jake Riordan, now a Lieutenant with LAPD. And that may just drive Adrien's current boyfriend, sexy UCLA professor Guy Snowden, to commit a murder of his own!

Publisher's Note: This book contains explicit sexual content, graphic language, and situations that some readers may find objectionable: Male/male sexual situations, strong violence.

źródło opisu: amazon.com

źródło okładki: amazon.com