Moon Sworn

Wydawnictwo: Dell
8 (41 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
Sweet

Some nights never end. Some desires never die. . . . Shape-shifting werewolf and vampire Riley Jenson is through with death—causing it, solving it, surviving it. Her soul mate, Kye Murphy, is dead—and at Riley’s own hands. Not even the seductive embrace of her vampire lover, Quinn, can fully ease her mind, for she has begun questioning everything that makes her Riley—including her job at the...

Some nights never end.
Some desires never die. . . .

Shape-shifting werewolf and vampire Riley Jenson is through with death—causing it, solving it, surviving it. Her soul mate, Kye Murphy, is dead—and at Riley’s own hands. Not even the seductive embrace of her vampire lover, Quinn, can fully ease her mind, for she has begun questioning everything that makes her Riley—including her job at the Directorate.

Now, the ritualistically slain bodies of ex-cons have started turning up. Reluctantly, Riley takes the case, but something even worse is waiting in the wings. A vicious enemy from her past is determined to strip Riley of everything that gives her life any meaning: her lover, her brother—and even her own identity. Can Riley survive this ultimate assault? All she knows is, she must fight one last time to find answers, before everything goes dark forever.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/7083075-moon-sworn

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/7083075-moon-sworn

LeapyLee | 2013-10-10
Przeczytana: 10 października 2013

Tak jak poprzednie części czytałam raczej dla 'świętego spokoju' i żeby dotrwać do końca, tak ostatni element układanki okazał się być świetny, wreszcie świeży pomysł, a nie równolegle rozwiązywanie 2 spraw + życie prywatne. Nawet nie wiem kiedy minęło tyle godzin które spędziłam nad czytnikiem.

tam-iskaayo | 2016-11-13
Przeczytana: sierpień 2016