partyzantka
megiddovl

"Wyrok" to opowieść dokumentalna o okupacji i działalności konspiracyjnej na Suwalszczyźnie. Bohater "Wyroku" Henryk Merecki, wnuk powstańca z 1863 roku, wstępuje do oddziału partyzanckiego i choć zostaje ranny już w pierwszej akcji, nie rezygnuje z dalszej walki. Jako dowódca grupy radzieckich wywiadowców, zrzuconych na tyły wroga, kieruje brawurowymi akcjami i zdobywa cenne informacje o ruchach wojsk niemieckich w strefie przyfrontowej.

źródło opisu: pelnapolka.pl

źródło okładki: pelnapolka.pl