Krwinka - krew - życie

Seria: Omega
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
krew, medycyna
popularnonaukowa

„Krew jest życiem” powiedział w V w. p.n.e. Empedokles z Agrigento. Słowa greckiego filozofa, poety i lekarza do dziś nie straciły aktualności. Przekonują nas o tym nie tylko nasze osobiste doświadczenia i obserwacje, ale – i to przede wszystkim – badania naukowe. Współczesna biochemia i medycyna wnikają coraz głębiej w subtelne mechanizmy, od których zależy prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jaki jest udział krwi i jej składników w procesach życiowych ustroju – dowie się czytelnik z tej książki.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1971

źródło okładki: Zdjęcie autorskie