Czarny prezydent. Rewolucja w RPA

83-85249-99-X
RPA, rasizm, apartheid, Mandela
literatura faktu
takisobiejac

W Republice Południowej Afryki w 1994r. nastąpiły rewolucyjne przemiany. Po raz pierwszy w tym kraju odbyły sie powszechne i demokratyczne wybory. Rdzenni Afrykanie uzyskali w obu izbach parlamentu bezwzględną większość. Prezydentem państwa został Nelson Mandela, wybitny czarny przywódca, więziony przez 27 lat. Skończyła się epoka segregacji rasowej - apartheidu. To są główne tematy książki Grzegorza Jaszuńskiego. Poza tym porusza takie sprawy jak: historia Afryki Południowej, bogactwa naturalne RPA (złoto, diamenty) oraz skomplikowane losy Polaków, którzy ram trafili. Posłowie do książki napisała żona autora, Zofia Kuratowska, która była w RPA sześć razy.

źródło opisu: okładka książki

Jacek | 2012-11-17