Ćwiczenia dwulatka

Seria: Akademia Malucha
Wydawnictwo: Wilga

zadania rozwijające myślenie ćwiczenia na koncentrację i koordynację Wzbogacanie słownictwa Nauka kolorów i kształtów Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

AnnaSikorska | 2017-03-06

Rysowanie i kolorowanie jest jedną z bardzo ważnych czynności dzieci. Nasze pociechy uczą się wówczas prawidłowo trzymać kredkę, ćwiczą koncentrację, motorykę małą i pozwalają dziecku na rozwijanie zmysłu artystycznego. Im wcześniej zaczynamy przygodę z przyborami do pisania tym lepiej. My zaczęłyśmy nim córka skończyła rok. Do pracy używałyśmy nietoksycznych kredek dla rocznych dzieci. Spontaniczne rysowanie po kartkach było jedną z ważnych aktywności pozwalających wyciszyć się, zająć w czasie nudnych zakupów czy czasem wspólnego kreślenia „ślimaków”.
Dwuletnie dzieci mogą śmiało sięgać po pierwsze kolorowanki, dzięki którym nauczą się dokładności, cierpliwości. Wzory dostosowane do poziomu umiejętności dziecka pozwalają na rozwijanie umiejętności grafomotorycznych. Poza funkcjami motorycznymi taka praca pozwala dzieciom na relaks, rozwijanie pracy mózgu, rozwijanie percepcji wzrokowej, orientacji przestrzennej, twórczego myślenia. Wbrew pozorom jest to czynność bardzo wymagająca...

BeaBooks | 2016-09-04
ToNiCzyta | 2016-02-22